Vstup do jara však prožívá tým Dynama prošpikovaný řadou zkušených hráčů v čele s šestačtyřicetiletým tahounem Vítem Syrovátkou jako na houpačce. Dvakrát sice vyhrál doma, ale venku padl při derby ve Frymburku a naposledy bral jen bodík na trávníku nevýrazné Křemže, kde dokonce hrál celý zápas o deseti…

Vít Syrovátka pod Kletí vyrovnával na 1:1 po rohu hlavičkou z bezprostřední blízkosti, ale poté v penaltové loterii přestřelil zařízení.

Jak jste viděl zápas v Křemži a proč jste od začátku hráli jen v deseti?

Na zápasy ven se horko těžko scházíme celou sezonu a teď na jaře je to ještě horší. Už ve Frymburku jsme dohrávali druhou půli o deseti, když kluka, který před tím nehrál tři roky, braly křeče. Teď nám několik hráčů dopoledne v den zápasu „onemocnělo“ a nejelo… Někdy se musím až smát, jaké mají omluvy. V Křemži to byl jen boj a za takové situace bod bereme. Jako divák bych se ovšem na takový fotbal koukat nechtěl.

Co se změnilo v týmu oproti podzimní části?

Už před sezonou odešli Rapčan a Šerhakl, v zimě se k nim přidal Klíma a tři kluci ve třiceti letech z různých důvodů ukončili kariéru. Navíc skončil i trenér Jirkal, který na podzim na lavičce zaskakoval a svůj odchod předem avizoval. Nového trenéra se nám sehnat nepodařilo, takže si manšaft na starost vzal jako hrající trenér kapitán Račák a já dělám i vedoucího týmu.

O nějakých myšlenkách na postup se asi bavit nebudeme, ale jakou vidíte budoucnost Dynama?

Prožíváme teď těžké časy, ale to asi v okrese není jen náš problém. Perspektiva tu ale určitě je, v klubu jsou dobře vedené týmy přípravek i žáků, budeme si prostě muset počkat až naši nástupci dorostou.