Předpokládaný aspirant na nejčelnější příčky z Kaplice senzačně doma padl se Zlatou Korunou, byť měl v zápase již dvoubrankový náskok. V druhém derby Loučovičtí rozdílem třídy o tři branky přehráli Frymburk.

Exúčastník I.A třídy z Velešína nenastoupil pokus o návrat právě nejšťastněji, když doma padl s loňským novicem z Boršova.

Oba okresní nováčkové si pak vezli vysoké prohry z trávníků soupeřů. Hornoplánští padli o čtyři góly v Dřítni, Dolní Dvořiště zapsalo jen o gól nižší prohru po přestřelce v Hrdějovicích.

VÝBUCH FAVORITA

Kaplice – Zlatá Koruna 3:4 (2:1), branky: 28. Lesňák, 33. Urazil, 77. M. Pulec – 49. a 52. Homer, 43. Fuciman, 62. Rychtář.

Sestavy – Kaplice: Schneider – Štrbačka, Kebl, Čutka, Gondek (46. Kuchař), Marek, Divoký, M. Pulec, Daniel (82. Micák), Urazil, Lesňák, Z. Koruna: Schwarz – Štěpánek, Houska, Zayml, Liška (82. Tybitancl), Rychtář, Rapčan, Ohnsorg, Steinocher, Homer (85. J. Král), Fuciman.

Trenér Bohdan Malický (Kaplice): „Myslím, že konečný výsledek není šok jen pro nás, ale i pro Korunu. Při tom se prakticky celý poločas hrálo na půlce soupeře a z převahy jsme vytěžili dvougólové vedení. Jenomže pak jsme neuhlídali standardku a ve druhé půli dělali fatální individuální chyby, které soupeř stoprocentně potrestal. Musím ovšem uznat, že Zlatokorunští kromě produktivity hráli i celý zápas velmi zodpovědně a výborně jim zachytal gólman. Pro nás je to varování a doufám že i ponaučení pro příští zápasy. Nemůžeme spoléhat na to, že každé utkání dáme pět gólů a soupeře prostě jenom přestřílíme.“

Trenér Petr Gallistl (Zlatá Koruna): „Zápasu v Kaplici jsem se obával, protože z přípravy Spartaku šel doslova strach. Kapličtí také byli podle očekávání lepší na balonu, přehrávali nás a šli do vedení. Zápas se pak lámal na přelomu poločasů, kdy jsme nejprve snížili a po přestávce stav otočili. Na konci potom byl tlak domácích drtivý, ale se štěstím jsme to už ustáli. Jednotlivce chválit asi nebudu, protože celý tým zahrál na hranici možností a někteří kluci dohrávali v křečích. Přesto za excelentní výkon vyzdvihnu Milana Homera. Pro Zlatku je to historický výsledek. Sice jsme v Kaplici vyhráli i loni na podzim, ale tehdejší Spartak se se současným nedá vůbec srovnávat.“

VÝHRA VLTAVANU

Loučovice – Frymburk 4:1 (2:1), branky: 33. a 50. Haviernik, 44. Toth, 88. Fejtek – 41. Píšek.

Sestavy – Loučovice: Hüttner – Toth, Černý, Beran, Sojka (46. J. Matulík) – Haviernik, Dudla, Karták (87. Hošek), Fejtek – Ardó, V. Matulík (74. Dostál), Frymburk: Vítek – Píšek, Šisler, Fatura, Ribár – R. Mertl, M. Račák, Flöring, Malina (46. Koršala) – Rillich, Budík.

Asistent trenéra Radek Večerník (Loučovice): „Začátek nás zastihl trochu v nedbalkách a museli jsme řešit pár nebezpečných situací. Dobře nám vycházela i ofsajdová past, i když to často bylo k velké nevoli hostujících činovníků. Frymburští se dožadovali i penalty, ale tu opravdu viděli jen na jejich střídačce. Šli jsme do vedení gólem do šatny a ve zbytku zápasu jsme si to už pohlídali a ještě náskok zvýraznili. Hosté své šance nevyužili a stále víc se k jejich škodě zaměřovali na komunikaci s rozhodčím. Za hráče zápasu z naší strany bych zvolil brankáře Hüttnera a autora dvou branek Haviernika.“

Trenér Vlastimil Mertl (Frymburk): „Toto derby se mi hodnotí hodně špatně. Do páté minuty jsme měli tři vyložené šance, ale neskutečně jsme je zahodili. Domácí v první půli dvakrát vystřelili a do kabin měli náskok. Po přestávce jsme pak asi ještě spali v kabině, domácí nás zatlačili a přidali třetí gól. Ten nás však nakopl a hru jsme měli ve své moci, avšak i přes drtivou převahu jsme pokračovali v zahazování šancí. Zejména Rillich jako střelec v koncovce vyhořel. Domácí nás vyškolili zejména v produktivitě, a to rozhodlo. Pochválím jedině Píška, který svůj výborný výkon korunoval i pěkným gólem.“TŘIKRÁT BEZ BODU

Velešín – Boršov 1:2 (1:1), branky: 17. Fišer – 25. Pokorný, 87. Šefčík.

„Sehráli jsme smolný zápas, protože šancí na branky a výhru jsme měli dost. Boršov ovšem předvedl velice dobrou obrannou činnost a rychlý přechod do útoku. Z brejků jsme inkasovali obě branky,“ posteskl si velešínský kouč František Jaroš.

Sestava Velešína: Kothánek – Šváb, K. Zatloukal, Pomije, Zimek, Smolík (53. Hrmo), Semerád, J. Zatloukal, Fišer, Šálek, Vlačuha (61. Pavlis).

Dříteň – Horní Planá 4:0 (2:0), branky: 28. Klimeš, 38. Smékal, 48. Moudrý, 81. Kovařík.

„Jeli jsme na první zápas natěšení, i když jsme nevěděli, co máme čekat. Dříteňští na nás ovšem vyrukovali s velmi agresívní hrou, což nám dělalo problémy. Byli také produktivnější v koncovce a zaslouženě tedy vyhráli. Kluky pochválím, zápas odmakali až do konce, i když bylo už rozhodnuto. Mrzí nás jen zranění Aleše Kvasničky a Boháče, kteří doplatili na tvrdou hru soupeře,“ smutnil po ztrátě dvou hráčů základu hornoplánský asistent Petr Kostínek.

Sestava Smrčiny: Mich. Truhlář – Mir. Truhlář, Parai, Boháč, Bednář, Aleš Kvasnička (53. Oškrda), Ryneš (86. Mražík), Adam Kvasnička, Trančík, Komžák, Brůha.

Hrdějovice – Dolní Dvořiště 6:3 (4:2), branky: 16., 40. a 66. Suchan, 12. a 49. Studnička, 30. Fajtl – 31. Hošek, 41. Krenauer, 85. Pecha.

„V Hrdějovicích to byla těžká premiéra. Bohužel jsme ji nezvládli a chybami jsme domácím doslova darovali nejméně tři branky. Do příštích zápasů nám to ale dalo velké varování a ukázalo, kde je třeba zapracovat. V domácí premiéře se budeme snažit potěšit naše fandy výhrou,“ hleděl už raději dopředu kouč novice Štefan Bršťák.

Sestava D. Dvořiště: Růžička – J. Macanovič, Kouba, Doucha (29. Hošek), Kubík, Plosz (46. Rubeš), Krenauer (83. Pecha), Kotlár, T. Macanovič (62. Šrefl), Štifter, Zeman.