V Norsku se aktuálně rozjíždí ligový ročník 2020. Vejmola odchází na půlroční hostování, ve smlouvě je ale opce na zimní přestup. "Luděk je ligový gólman, a když dostal nabídku zkusit první ligu v Norsku, bylo naší povinností o takové nabídce jednat," vysvětlil ředitel FC Vysočina Jan Staněk.

Přátelský fotbalový zápas, Česká republika (CZE) - (BR) Brazilská fotbalová reprezentace, 26. března 2019 v Praze. Na snímku David Pavelka se raduje z golu.
O rok posunutá dovolená. Euro je pořád lákadlo, říká věrný fanoušek

O okolnostech přestupu hovořil sám brankář pro klubový web Jihlavy: „Bylo to docela rychlý. Určitý náznak této možnosti jsem zaregistroval zhruba před deseti dny. Zájem Haugesundu potvrdil po utkání s Žižkovem přímo jejich trenér gólmanů, což pro mne byl důležitý signál. Následovala domluva klubů, která šla mimo mne, a já si pouze přál, aby jednání dopadla dobře. Ve středu jsem odletěl do Norska, podepsal jsem smlouvu a čeká mne už pouze standardní lékařská prohlídka". 

"Z prvních momentů vnímám, že jde spíše o rodinný klub s útulným stadiónem, skvělým zázemím, pozitivními fanoušky a kádrem, který tvoří převážně domácí hráči a Dánové. Velmi dobrý dojem mám i z jednání s vedením klubu či z komunikace s trenérským štábem. Už jsem si ověřil, že mé znalosti angličtiny jsou slušné a domluvím se. Chtěl bych se ale naučit i norsky,“ plánuje Vejmola.

Robert Radler v dresu Hostouně.
Z německé škváry na český pažit. Radler hledá angažmá přes inzerát