„Byla to pro nás velká zábava. Brali jsme to tak, že jsme se ulili ze školy. Vždycky je lepší proběhnout se na hřišti než sedět v lavici,“ říká odchovanec slušovického fotbalu, který od devíti let působí ve Zlíně.

V McDonald's Cupu ale hájil barvy rodné Všeminy. „Je to malá obec s asi tisíci obyvateli, takže náš tým tvořili i kluci, kteří fotbal nikdy nehráli a pomalu neuměli kopnout do balonu. I proto byly zápasy takové uvolněné,“ usmívá se talent.

McDonald's Cup, 23. ročník.Zdroj: McDonald's CupVšemina s Kolářem v sestavě odehrála základní kolo ve Fryštáku, kde skončila druhá za pořádajícím týmem a postoupila do další fáze. Její cesta tehdy skončila na hřišti v Bylnici. „S kluky jsme to brali jako fakt, nijak tragicky,“ vypravuje.

Zatímco nyní devatenáctiletý zadák Fastavu gólům hlavně zabraňuje, před lety hrával ve středu zálohy a branky často i střílel. „Něco mi tam napadalo i při McDonald's Cupu, bylo to příjemné,“ přiznává s úsměvem.

Inspirace pro děti z obce

Nyní už Kolář na mládežnické období pouze vzpomíná. Šikovný mladík si užívá nejpříjemnější období kariéry, vždyť patří do širšího kádru Zlína a pravidelně naskakuje v MSFL. V nejvyšší fotbalové soutěži si připsal 97 minut. „I když se nám nějaké zápasy nepovedly, je to super. Pocity jsou jen krásné,“ vyznává se.

Když s fotbalem v šesti letech začínal, netušil, že jednou bude obývat stejnou kabinu jako Jiráček, Poznar, Bartošák nebo Železník. „Takto jsem o tom nikdy nepřemýšlel,“ líčí.

Dnes je přitom nejznámějším odchovancem Všeminy, která hraje na Zlínsku nejnižší okresní soutěž. A chlapci z malé obce se snaží jít v jeho stopách. Ukázat se mohou i na McDonald's Cupu.

Největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol se letos koná už potřiadvacáté. Ve dvou věkových kategoriích se představí téměř osmdesát tisíc chlapců a děvčat ve věku od šesti do jedenácti let. Finálový turnaj se po okresních a krajských kolech uskuteční 2. a 3. června v Teplicích. A ambasadorem ročníku je úspěšný trenér pražské Slavie Jindřich Trpišovský.