Pět minut před koncem byl stav nerozhodný 1:1. Domácí se snažili o získání tří bodů a při jedné ze situací ve vápně soupeře si domácí Vladyslav Kolodežnyj našel cestu mezi hostujícími obránci a chystal se vypálit na bránu. Jakmile však míč opustil jeho kopačku, skácel se k zemi.

Pro rozhodčího nebylo co řešit. Penalta. Tu následně proměnil domácí kapitán Martin Jelínek a rozhodl o vítězství Záp 2:1.

Situace ale okamžitě rozvířila vášně. Podle záběru, které se dostaly na sociální sítě, se totiž zdá, že nedošlo k jakémukoliv kontaktu. Stejného názoru je i bývalý fotbalový gólman Dominik Rodinger. „Fotbalovou kariéru jsem v Zápech ukončil právě kvůli tomuto. A i když je to již skoro osm let, tak se nic nezměnilo. Jak řekl jeden kolega trenér … myslím si, že některým lidem již otrnulo…“ napsal pod příspěvek s videozáznamem.

Penaltový moment však nebyl jedinou spornou situací, kterou duel nabídl. Už prvnímu gólu domácích předcházela situace, po níž se hostující hráči vehementně dožadovali ofsajdového rozhodnutí. Posoudit sami můžete dle záběrů tvcom.cz od času 28:24.

Rozhodčí Václav Kubec, který byl hlavním aktérem kontroverzního verdiktu, má každopádně pozastavenou činnost a celá věc se bude dále řešit.

Utkání Záp proti mladoboleslavskému béčku dalo vzpomenout na penaltu, kterou odpískal rozhodčí Michal Paták ve střetnutí mezi pražskou Admirou a rezervním týmem Českých Budějovic. Bývalý prvoligový sudí byl nejprve vyřazen z listiny rozhodčích, následně pak vystoupil z řad FAČR.