Hosté i na jihu Čech potvrdili, že letos v první lize patří k nejlepším. Od začátku zápasu se hrála vyrovnaná partie, v níž se zajímavé situace střídaly před oběma brankami, jenže v úvodu druhé půle byl Dynamu vyloučen Havel a Hradec v přesilovce vládl a připravil Dynamu krutou prohru 0:3.

V první půli se hrála vyrovnaná partie bez větších šancí. První dva rohové kopy kopalo už do osmé minuty Dynamo, nic z nich ale nevytěžilo. Naopak Hradec ze svého prvního rohu sice gól také nedal, nicméně čistou šanci měl, zcela volný Kodeš však hlavičkoval vedle.

Otěže hry po úvodní čtvrthodině pozvolna přebírali hosté a častěji se hrálo na polovině Dynama, jehož pětičlenná obranná formace Dynama byla v permanenci.

Ze vzduchu prvně vážněji zahrozili také Jihočeši, a to ve 28. minutě, kdy si na míč po rohu naskočil Potočný, s jeho hlavičkou z ostrého úhlu ale brankář Reichl potíže neměl.

Blíže vedoucímu gólu byl šest minut před přestávkou hostující Kubala, jenž si naběhl na uličku do vápna a vypálil zblízka sice tvrdě, ale Janáčkovu branku minul.

V nastaveném čase první půle se domácí hráči i diváci dožadovali po Kodešově zákroku na Havla penalty, sudí Křepský ale faul neodpískal.

Ani VAR verdikt nezměnil, zato v úvodu druhé půle po Havlově faulu na Kodeše sudí po shlédnutí záznamu místo udělené žluté karty domácího stopera vyloučil a Dynamo prakticky celou druhou půli dohrávalo v oslabení.

Bezbrankový stav domácí drželi jen pár minut, protože už v 53. minutě Kubala střelou z úhlu podél celé brány se trefil přesně k zadní tyči – 0:1.

Hradec si v přesilovce vypracoval i další šance. Výborný Janáček vychytal Klímu a poté ve stoprocentní šanci i Vašulína, ale v 65. minutě byl po Kubalově střele zblízka už bezmocný a Hradec vedl 2:0. V závěru ještě přidal Koubek třetí gól.

Dynamo ČB - Hradec Králové 0:3 (0:0) - Branky: 53. a 65. Kubala, 82. Koubek. ŽK:Čmelík – Kučera, Koubek. ČK: Havel (57.). Diváci: 3472. Rozhodčí: Křepský – Horák, Antoníček. Dynamo ČB: Janáček – Broukal, Havel, Králik – Čolić, Čavoš, Hora (72. Sladký), Hellebrand (55. Sluka), Skovajsa – Potočný (55. Škoda), Zajíc (46. Čmelík). Hradec Králové: Reichl – Klíma, Čihák, Smrž – Gabriel, Kodeš, Kučera, Ryneš – Rada (73. Dvořák) – Vašulín (82. Koubek), Kubala (90. Ševčík).