„Že jsme nedali více branek, to je dneska asi jediná kaňka, těch šancí jsme měli opravdu spoustu,“ posteskl si po zápase trenér David Horejš, s výkonem mužstva ale byl jinak hodně spokojen.

Fotbalisté Dynama snad jen s výjimkou úvodních minut, kdy byla hra z obou stran poněkud neurovnaná, totiž měli po většinu času více ze hry a řadu šancí neproměnili, navíc Brandner trefil tyč (42.) a Hais po šikovné otočce dělovkou břevno (81.).

O vítězství černobílí rozhodli dvěma slepenými góly ve 33. a 35. minutě: vedoucí branku dal po Čoličově akci Ondřej Mihálik, druhou přidal dvě minuty nato po závaru před brankou hostí Michal Škoda. „Míč se tam ke mně odrazil, já ani nekoukal a napálil to na bránu,“ líčil svou trefu zkušený útočník, jenž byl o Vánocích nemocen a do přípravy tudíž nastoupil později a minule proti Táborsku chyběl. „Už jsem ale naprosto v pořádku,“ ujistil.

Ani proti Příbrami ale do zápasu nezasáhl kanonýr týmu Fortune Bassey (jak uvádíme na této stránce na jiném místě, má namířeno do zahraničí). „Pro menší svalová zranění nám chyběli také Penner a van Buren,“ doplnil informaci trenér Horejš.

Dobrý výkon na jihu Čech odvedla i Příbram. „Hlavně zhruba první půlhodinu jsme měli velmi dobrou. Dokázali jsme si, že zvládneme hrát i proti prvoligovému mužstvu, což je velké pozitivum,“ ocenil pro klubový web asistent trenéra hostí Marek Nikl.

Dynamo ČB - Příbram 2:0 (2:0) - Branky: 33. Mihálik, 35. Škoda. Bez karet. Diváci: 100. Rozhodčí: Krejza – Kotalík, Pečenka. Dynamo: Vorel – Čolič, Brabec, Králik, Sladký – Hora, Krch – Brandner, Mihálik, Mršič – Škoda, 2. poločas: Šípoš – Matvejev, Brabec, Havel, Skovajsa – Čavoš, Krch – Tolno, Hellebrand, Vais – Hais. Příbram: Smrkovský – Halinský, Sus, Kvída, Vilotič, Voltr, Nogha, Procházka, Pilík, Hájek, Čermák (střídali: Kočí, Belej, Novotný, Šustr, Attah, Vávra, Vott).

BASSEY MÍŘÍ DO FERENCVÁROSE
Nigerijský útočník Fortune Bassey, jenž na podzim byl s devíti góly druhým nejlepším střelcem I. ligy, už na zřejmě střílet góly v dresu Dynama střílet nebude. „Bassey s největší pravděpodobností přestoupí do Ferencvárose Budapešť, kam už odcestoval na zdravotní prohlídku,“ sdělil Deníku po sobotní přípravě s Příbramí trenér Dynama David Horejš.

Z DALŠÍ PŘÍPRAVY
Teplice – Táborsko 3:3 (1:1) - Branky: 22. Navrátil vlastní, 83. Žák, 90. Vondrášek – 27. a 50. Robakidze, 87. Kubovský. Teplice: Grigar (70. Charvát) – Kvapil, Kučera, Vondrášek – Hyčka (46. Hasil), Jukl (46. Bulmaga), Krunert, Trubač (46. Mareček), prošek – Moulis, Žák. Táborsko: Zadražil – Plachý, Rydval, Navrátil, Kosek – Vozihnoj, Holiš, Drozd, Provazník – Robakidze, Tijani.
Písek - Povltavská FA 4:2 (3:1) - Branky: 28. Němeček, 30. Koreš, 35. Veliký, 77. Hadáček – 42. Novák, 65. Bicenc. Písek: Satrapa (46. Lalák) – Sajtl, K. Kulík (60. V. Kulík), Mařík, Kotrba – Stejskal (46. Petr), Hrachovec, Němeček, Voráček (46. Hadáček) – Koreš – Veliký (46. Bílý).