Zápas začal svižně, jako by se hráči obou týmů nemohli už dočkat, až se po té dlouhé přestávce konečně zase začne hrát: už v první minutě, byť spíše symbolicky Drobného v brance Dynama prověřil Jawo, ale větší možnost už tři minuty nato měli doomácí to Čolič kopal první roh zápasu a Talovireov z malého vápna hlavičkoval v pádu jen těsně vedle tyče..

Po úvodním Jihočeši si i nadále udržovali mírnou územní převahu, do větších šancí se však nedostávali.

Slibnou možnost si fotbalisté Dynama připravili po půlhodině hry, ale střelu van Burena z hranice vápna stačila obrana hostí zblokovat a z odražený míč napálil Mršič svou slabší pravačkou daleko vedle brány.

Ve 33. minutě zahrozili také hosté, když po rohu míč propadl až k volnému Buchtovi, s jehož ranou z úhlu si Drobný bezpečně poradil. Větší starosti zkušený brankář Dynama neměl o chvíli později ani s propagační ranou Poznara.

A tak ještě do přestávky udeřilo Dynamo!

U zrodu zdařilé gólové akce byl Mršič, jenž vyslal dopředu rychlonohého Čoliče, jenž sice po střetu se stíhajícím Čanturušvilim ve vápně upadl, dobíhající Javorek ale míč napálil pohotově za záda brankáře Dostála – 1:0!

Do druhé půle hosté vyslali na hrot Dramého a v úvodu druhého dějství se jim podařilo soupeře zatlačit před jejich branku. A právě střídající Dramé v 54. minutě z pětadvaceti metrů napřáhl a výstavní dělovkou trefil zadní tyčku Drobného branky.

Hosté tlačili dál a v 63, minutě po rohovém kopu, Poznarově teči a závaru v malém vápně Dynama dotlačili i míč do sítě na 1:1. Autorem vyrovnávací branky hostí byl Buchta, jehož první pokus ještě Drobný vyrazil, proti dorážce už ale neměl nárok.

Obrovskou šanci vrátit vedení na stranu Dynama měl čtvrt hodiny před koncem po Havelkově tečovaném centru Skovajsa, zblízka však z voleje trefil jen padajícího gólmana Dostála.

Zklamání z neproměněné tutovky ještě nestačilo vyprchat .a přišlo další, ještě větší – v 76. minutě po rychlém brejku totiž utekl po pravé straně zlínský Čanturušvili, míč jako na stříbrném tácu předložil na nabíhajícího Drammého a hosté rázem vedli 1:2.

V závěru sice Jihočeši vyvinuli solidní tlak, nicméně nepříjemnou domácí porážku, už třetí na svém hřišti, však odvrátit nedokázali.

A v příštím kole je navíc čeká cesta na Letnou k zápasu s rozjetou Spartou…

Dynamo ČB - Zlín 1:2 (1:0) - Branky: 42. Javorek – 63. Buchta, 76. Dramé. ŽK: Čavoš – Janetzký, Buchta. Bez diváků. Rozhodčí: Hrubeš – Dobrovolný, Melichar. Dynamo: Drobný – Čolič (66. Novák), Talovierov, Králík, Skovajsa – Havelka (79. Bassey), Čavoš – Brandner (86. Jánošík), Javorek, Mršič (66. Mészáros) – van Buren. Zlín: Dostál – Cedidla, Buchta, Procházka – Fantiš, Hlinka, Jiráček, Čanturušvili – Jawo (90+2. Simerský), Poznar, Janetzký (46. Dramé).