19:0! To nehrála přípravka, zastříleli si dorostenci

Vyšší Brod - Ve čtyřiadvacátém kole oblastní fotbalové I.A třídy dorostu mladíci společenství kaplického Spartaku a vyšebrodského Dynama hostili z pozice druhého týmu tabulky předposledního – a ve Vyšším Brodě se podávala málo vídaná kanonáda.

7.6.2018

Oblastní I.A třída dorostu – 24. kolo: Spartak Kaplice / Dynamo Vyšší Brod (bíločerné dresy) – Sokol Kamenný Újezd / FC Velešín 19:0 (9:0).Foto: Libor Granec

Kaplice / Vyšší Brod – Kamenný Újezd / Velešín 19:0 (9:0)

Domácí byli favority a dá se říci, že se počítalo s jejich výhrou, ale rozhodně nikdo nečekal, že to bude až takový brankostroj…

Ve 2. minutě domácí zahrávali přímý kop, k míči se postavil Vaniš, umístěnou střelu však stačil zaskakující brankář Švec vyboxovat na roh. Další možnosti měli domácí jen o pár minut později. Sám na bránu se řítil Urazil, proti jeho střele po zemi zakročil Švec nohama. Vzápětí stejně dopadl i Lašák, jenž šel sám na bránu po přesném Pálově pasu, skóre však zůstávalo neměnné. Neujaly se ani střely Poláčka a Urazila.

Skóre se poprvé měnilo v 13. minutě, kdy přihrávku z levé strany od Urazila zužitkoval ve vedoucí gól Dan Pál – 1:0.

A pak už se to rozběhlo se vší parádou. Po čtvrthodině hry to bylo o dva, když Marek Urazil zblízka překonal Švece – 2:0. Hned v následující minutě další přihrávku Dana Pála přetavil v třetí gól spartakovců Vojtěch Čutka – 3:0. Spolupráce stejných hráčů vedla i ke čtvrté brance v hostující síti. Znovu přihrával Pál a z gólu se mohl radovat opět Vojtěch Čutka – 4:0.

Pátý gól slavili domácí v polovině prvního poločasu. Po zpětné Urazilově přihrávce pálil přesně k tyči Jakub Vaniš – 5:0. Půltucet byl završen po půlhodině hry. Třetí gólovou přihrávku si na konto připsal Dan Pál a poprvé v zápase se prosadil František Lašák – 6:0.

Sedmý gól přidali domácí po rohovém kopu. Od praporku poslal prudký centr Vaniš a Dan Pál hlavou zacílil přesně – 7:0.

Ale ještě ani to nebylo v prvním poločase vše. Nejprve sice mohl snížit mladý Vít Švec, ale mířidla si neseřídil správně. A tak do poločasu přidali další dvě branky domácí. Nejprve po přihrávce od Dostála přidal už osmý gól Marek Urazil a vzápětí na poločasových 9:0 upravil František Lašák.

Góly hody ovšem neustaly ani po změně stran. Na kulatý desátý gól se čekalo jen pár minut, když na přetažený centr Pála naběhl Jakub Vaniš a parádně poslal míč od tyče za záda brankáře Harmse, který si ve druhém poločase vyměnil svůj post s Hynkem Švecem – 10:0.

Za další dvě minuty přišel jedenáctý gól v síti hostů. Pál byl ve vápně zastaven nedovoleně a nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Jakub Vaniš – 11:0.

Korigovat mohl hostující Rožboud, ale na brankáře Šestáka si nepřišel, když ho zblízka neprostřelil.

Góly dál padaly jen do jedné sítě. V 57. minutě po Urazilově přihrávce uplatnil důraz před brankou František Lašák – 12:0.

Ani u tuctu to však nekončilo. V krátkém sledu si dvě gólové přihrávky připsal na konto vyšebrodský Daniel Poláček. V prvním případě po jeho přihrávce skóroval Dan Pál a po něm i Vojtěch Čutka – a to už to bylo 14:0.

V následujících dvou minutách se dvakrát trefil do černého z podobných situací Marek Urazil, když jej do úniku vyslali obránci Aibl a ve druhém případě Fafl – 16:0.

S narůstajícím skóre a blížícím se koncem zápasu začali domácí vyhlížet rekordní dvacítku. Třináct minut před koncem se po přihrávce Hájka poprvé mezi střelce zapsal David Gušl – 17:0. Povedlo se mu to ve třetím zápase.

Pak byli blízko gólu hosté, ale bránící hráči v čele s gólmanem Šestákem všechny příležitosti soupeře zneškodnili a čisté konto uhájili. Neprosadil se v koncovce Berka, Rožboud ani Vít Švec.

V 81. minutě Gušlovu přihrávku naopak přetavil v osmnáctý gól František Lašák – 18:0. O pár minut později Urazil asistoval u pátého gólu Františka Lašáka – 19:0.

Dvacátého gólu se už sice spartakovci nedočkali, přesto je konečný výsledek více než výmluvný…

Fakta – branky: 29., 42., 57., 81. a 85. Lašák, 15., 40., 67. a 68. Urazil, 13., 34. a 61. Pál, 16., 18. a 66. Čutka, 24., 51. a 53. z penalty Vaniš, 77. Gušl, hráno bez karet, rozhodčí Pícha, 35 diváků.

Sestava Kaplice / Vyšší Brod: Šesták – Hájek, Fafl, Aibl, Blažek, Poláček, Čutka, Pál, Vaniš, Lašák, Urazil, střídali: Gušl, Dostál.

Autor: Redakce

7.6.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Montážní dělník 22 000 Kč

Montážní dělníci mechanických zařízení Pracovnice/pracovník kompletace. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 7. Poznámka: Pracovnice/pracovník kompletace - vzdělání vyučení. Pracoviště Kaplice. Pra.c poměr na dobu neurčitou, prac. úvazek plný, prac. doba dvousměnná. Nástup 1.8.2019 nebo dle dohody. Mzda 22.000,-- - 26.000,-- Kč hrubého. Náplň práce: Nenáročná práce ve výrobě, kompletace výrobků, činnosti podle jednoduchých návodek, manipulace s drobným materiálem. Požadujeme: manuální zručnost, pečlivost. Praxe ve výrobní společnosti není potřeba, vše Vás naučíme. Ochota práce na 2 směny. Nabízíme: Zázemí mezinárodní expandující společnosti. Atraktivní mzdové ohodnocení. Dotované stravování. 5 týdnů placené dovolené. Příspěvek na životní pojištění / penzijní spoření. Příspěvek na dojíždění. Věrnostní prémie za odpracovanou dobu. Příspěvek na dětské letní tábory. Příspěvek na sportovní akce. Zdarma očkování proti chřipce. Kontakt: Ing. Lenka Zmeková, Lenka.Zmekova@hauser.com, 388 404 315. Ověřeno 9.8.2018. Pracoviště: Hauser spol. s.r.o. - pracoviště kaplice, Samota, č.p. 253, 382 41 Kaplice 1. Informace: , .

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 14 900 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Pizzař/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 14900 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pizzař/ka - vzdělání základní. Pracoviště Vyšší Brod. Prac. poměr na dobu neurčitou, nástup ihned, prac. úvazek plný (40 h/t) nebo zkrácený (25h/t), prac. doba turnusová (nebo dle domluvy) . Mzda od 14.900,-- - 18.000,-- Kč hrubého. Požadujeme: kladný vztah k práci, zručnost, chuť pracovat a učit se, spolehlivost. Kontakt: Baštýř Pavel, tel.: 777 120 023. Ověřeno 8.8.2018.. Pracoviště: Info expres s.r.o. - pracoviště, Zahradní, č.p. 182, 382 73 Vyšší Brod. Informace: Pavel Baštýř, +420 777 120 023.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 21 000 Kč

Svářeči Pomocný svářeč. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Pomocný svářeč - vzdělání základní. Pracoviště Kaplice. Doporučujeme znalost srbského jazyka, řidičský průkaz sk. B výhodou. Prac. poměr na dobu určitou do 31.12.2018, prac. úvazek plný, prac. doba dvousměnná. Nástup 1.7.2018. Mzda 21.000,-- Kč hrubého. Kontakt: 608 891 651 p. Stefánik, armaniglobalagenci@gmail.com.. Pracoviště: Armani global agency s.r.o. - pracoviště kaplice, Českobudějovická, č.p. 314, 382 41 Kaplice 1. Informace: Peter Stefánik, +420 608 891 651.

Výroba - Výroba Montážní dělník 13 800 Kč

Montážní dělníci ostatních výrobků Montážní dělníci. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13800 kč. Volných pracovních míst: 25. Poznámka: Montážní dělníci - vzdělání základní. Pracoviště Kaplice. Vstupní zdravotní prohlídka, dobrý zdrav. stav, fyzicky náročná práce, ochota pracovat. Prac. poměr na dobu určitou, prac. úvazek plný, prac. doba dvousměnná. Nástup 22.9.2018. Mzda 13.800,-- Kč hrubého. Kontakt: volejte Po-Pá od 9:00 do 12:00 h na tel. 773 922 700 p. Tokar, roshenhold@seznam.cz.. Pracoviště: Roshen holding s.r.o. - pracoviště kaplice, Samota, č.p. 253, 382 41 Kaplice 1. Informace: Roman Tokar, +420 773 922 700.

Při divoké přestřelce v Kájově padlo patnáct branek

Ondrášovka KP – 1. kolo: SK Jankov (bílé dresy) – FK Slavoj Český Krumlov 1:2 (0:1).
24

Slavojáci vykročili do nové sezony pravou, vyhráli v Jankově

Čtyři duely, všech dvanáct bodů. To těší

České Budějovice – Fotbalisté Dynama v neděli porazili doma Prostějov 3:1 a po čtyřech kolech tak mají na svém kontě všech dvanáct bodů. Lepší vstup do sezony si ani nemohli přát!

Martin Michek vyhrál ve Stříbře a sahá po svém pátém mistrovském titulu v řadě

Stříbro – Martin Michek vyhrál pátý závod mezinárodního mistrovství republiky v motokrosu hlavní třídy MX1 ve Stříbře a sahá po pátém titulu v řadě.