Kaplice / Vyšší Brod – Kamenný Újezd / Velešín 19:0 (9:0)

Domácí byli favority a dá se říci, že se počítalo s jejich výhrou, ale rozhodně nikdo nečekal, že to bude až takový brankostroj…

Ve 2. minutě domácí zahrávali přímý kop, k míči se postavil Vaniš, umístěnou střelu však stačil zaskakující brankář Švec vyboxovat na roh. Další možnosti měli domácí jen o pár minut později. Sám na bránu se řítil Urazil, proti jeho střele po zemi zakročil Švec nohama. Vzápětí stejně dopadl i Lašák, jenž šel sám na bránu po přesném Pálově pasu, skóre však zůstávalo neměnné. Neujaly se ani střely Poláčka a Urazila.

Skóre se poprvé měnilo v 13. minutě, kdy přihrávku z levé strany od Urazila zužitkoval ve vedoucí gól Dan Pál – 1:0.

A pak už se to rozběhlo se vší parádou. Po čtvrthodině hry to bylo o dva, když Marek Urazil zblízka překonal Švece – 2:0. Hned v následující minutě další přihrávku Dana Pála přetavil v třetí gól spartakovců Vojtěch Čutka – 3:0. Spolupráce stejných hráčů vedla i ke čtvrté brance v hostující síti. Znovu přihrával Pál a z gólu se mohl radovat opět Vojtěch Čutka – 4:0.

Pátý gól slavili domácí v polovině prvního poločasu. Po zpětné Urazilově přihrávce pálil přesně k tyči Jakub Vaniš – 5:0. Půltucet byl završen po půlhodině hry. Třetí gólovou přihrávku si na konto připsal Dan Pál a poprvé v zápase se prosadil František Lašák – 6:0.

Sedmý gól přidali domácí po rohovém kopu. Od praporku poslal prudký centr Vaniš a Dan Pál hlavou zacílil přesně – 7:0.

Ale ještě ani to nebylo v prvním poločase vše. Nejprve sice mohl snížit mladý Vít Švec, ale mířidla si neseřídil správně. A tak do poločasu přidali další dvě branky domácí. Nejprve po přihrávce od Dostála přidal už osmý gól Marek Urazil a vzápětí na poločasových 9:0 upravil František Lašák.

Góly hody ovšem neustaly ani po změně stran. Na kulatý desátý gól se čekalo jen pár minut, když na přetažený centr Pála naběhl Jakub Vaniš a parádně poslal míč od tyče za záda brankáře Harmse, který si ve druhém poločase vyměnil svůj post s Hynkem Švecem – 10:0.

Za další dvě minuty přišel jedenáctý gól v síti hostů. Pál byl ve vápně zastaven nedovoleně a nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Jakub Vaniš – 11:0.

Korigovat mohl hostující Rožboud, ale na brankáře Šestáka si nepřišel, když ho zblízka neprostřelil.

Góly dál padaly jen do jedné sítě. V 57. minutě po Urazilově přihrávce uplatnil důraz před brankou František Lašák – 12:0.

Ani u tuctu to však nekončilo. V krátkém sledu si dvě gólové přihrávky připsal na konto vyšebrodský Daniel Poláček. V prvním případě po jeho přihrávce skóroval Dan Pál a po něm i Vojtěch Čutka – a to už to bylo 14:0.

V následujících dvou minutách se dvakrát trefil do černého z podobných situací Marek Urazil, když jej do úniku vyslali obránci Aibl a ve druhém případě Fafl – 16:0.

S narůstajícím skóre a blížícím se koncem zápasu začali domácí vyhlížet rekordní dvacítku. Třináct minut před koncem se po přihrávce Hájka poprvé mezi střelce zapsal David Gušl – 17:0. Povedlo se mu to ve třetím zápase.

Pak byli blízko gólu hosté, ale bránící hráči v čele s gólmanem Šestákem všechny příležitosti soupeře zneškodnili a čisté konto uhájili. Neprosadil se v koncovce Berka, Rožboud ani Vít Švec.

V 81. minutě Gušlovu přihrávku naopak přetavil v osmnáctý gól František Lašák – 18:0. O pár minut později Urazil asistoval u pátého gólu Františka Lašáka – 19:0.

Dvacátého gólu se už sice spartakovci nedočkali, přesto je konečný výsledek více než výmluvný…

Fakta – branky: 29., 42., 57., 81. a 85. Lašák, 15., 40., 67. a 68. Urazil, 13., 34. a 61. Pál, 16., 18. a 66. Čutka, 24., 51. a 53. z penalty Vaniš, 77. Gušl, hráno bez karet, rozhodčí Pícha, 35 diváků.

Sestava Kaplice / Vyšší Brod: Šesták – Hájek, Fafl, Aibl, Blažek, Poláček, Čutka, Pál, Vaniš, Lašák, Urazil, střídali: Gušl, Dostál.

Libor Granec