Na hřiště šel ve 25. minutě za zraněného Machovce, zápas ale nedohrál, dvacet minut před koncem byl po faulu na Štohanzla vyloučen.

Ten váš zákrok v televizi se jevil jako hodně ostrý, nicméně nečekal jste spíš žlutou kartu než hned červenou?

Pan rozhodčí mi mohl dát červenou kartu, stejně ale jako jen žlutou. Posoudil to jako faul na červenou, s tím už člověk nic nenadělá.

Nebyl ale ten váš zákrok především tak trochu zbytečný? Řekl bych, že bezprostřední nebezpečí vám v tu chvíli nehrozilo.

Bylo to ještě na útočné polovině, takže když o tom mluvím s odstupem času, tak to zbytečný faul možná byl. Ale na hřišti je to jiné, v zápalu boje člověk nad tím tak nepřemýšlí. Ale souhlasím, že to asi zbytečné bylo.

Vy jste šel ven v době, kdy jste zrovna byli v tlaku. Po přestávce jste totiž hráli dobře a měli jste více ze hry. Na rozdíl od první půle, která byla hodně špatná. Dle trenéra Cipra vy první poločasy neumíte. Myslíte si to také? A čím to je?

Těžko říct… Možná tím, že teď v každém zápase potřebujeme bodovat, jsme na začátku až příliš nervozní a takoví nějací ustrašení. Teď v Boleslavi jsme navíc dostali hodně brzy gól, a to nám asi taky nepřidalo. My vždycky po gólu jsme psychicky dole a teprve po poločase, kdy si to pak v kabině pořádně vyříkáme, začneme jakž takž hrát.

V Mladé Boleslavi to rozhodně platilo, protože ve druhé půli jste brzy dali gól a vrátili se do zápasu.

Gól na 2:1 nás hodně vyburcoval a hodně nám to pomohlo. Měli jsme pak i další šance, třeba Luboš Pecka měl jednu. A tak Fery Němec tam po rohu měl hodně dobrou možnost vyrovnat. Je velká škoda, že jsme ještě něco neproměnili.

Jenže pak přišlo to vaše vyloučení a bylo po nadějích…

Samozřejmě, že mě to hrozně moc mrzelo, ale jak jsem řekl, v tu chvíli jsem byl v zápalu boje a z toho ten můj zákrok vyplynul.

Navíc jste oslabil mužstvo nejen v Boleslavi, ale zřejmě i pro nedělní zápas s Duklou. Že dostanete nejméně na dva zápasy stop, s tím asi počítáte?

Že budu v neděli stát, to je jasné. Nepříjemné je, že Jarda Machovec má přetrhané vazy v rameni, takže složit tu obranu bude hodně těžké. Už nás tam vzadu moc není.

Přitom jste určitě byl rád, že jste se do týmu vrátil tak brzy.

To je pravda, já ani nečekal, že bych se po té své operaci mohl tak rychle zase do sestavy dostat. Bohužel jak rychle jsem se do mužstva vrátil, tak rychle to pro mě zase skončilo… Teď už nám ale zbývá jen jeden zápas a co bude v zimě, to se teprve uvidí.

Aspoň to své zranění pořádně doléčíte, ne?

To jistě, ale na druhou stranu já se teď cítím už naprosto v pohodě. To jsem řekl i trenérovi, když jsme o mé nominaci k zápasu spolu mluvili.

Vraťme se k tomu vašemu zranění, které dle prvních lékařských diagnóz asi vypadalo hůř, než jak se pak ukázalo.

Já věděl, že to jsou jen menisky, a to v dnešní době až na tak dlouhou rekonvalescenci není. Žádné komplikace tam nebyly, takže to všechno šlo poměrně hodně rychle.Zaplať pánbůh za to.

Ani při zápase jste žádné problémy necítil?

Ne, nic. Kdybych měl nějaké potíže, ani bych do toho rizika na hřiště nešel.

Hodně jste se na tu chvíli, až zase vyběhnete na plac, těšil?

Určitě. Hlavně jsem chtěl pomoci týmu. Jenže jsem mu moc nepomohl. Bohužel…

Zmínil jste, že vás na podzim čeká ještě jeden zápas. A to zápas hodně důležitý!

V neděli máme doma Duklu a nutně potřebujeme vyhrát. Musíme ty tři body získat, abychom se dostali aspoň na třináct bodů. Doma si už nemůžeme dovolit ztrácet body. Ať přijede kdokoli.

Jenže Dukla hraje až nečekaně dobře.

To my víme, že se jim daří a že jsou v pohodě. Přestože jsou v lize nováčkem, hrají spolu už dlouho, jsou na sebe zvyklí a je to na jejich hře taky vidět. Myslím, že budou hrát ze zabezpečené obrany a na brejky. Mají tam dobré hráče dopředu, jak ukázali i na Spartě. Ale to je fuk, my prostě musíme vyhrát. Za každou cenu.