To mimo jiné vyplynulo z jednání pondělní předjarní tiskové konference aktuálně nejvýše postaveného fotbalového klubu na jihu Čech.

V hráčském kádru v zimě k žádným převratným změnám nedošlo. „Až na Tusjaka, kterého si z hostování stáhla Slavia, nikdo neodešel," s povděkem kvitoval většinový majitel klubu Jiří Smrž, jenž se vyjádřil i k tomu, co by se dělo, kdyby po podzimu druhý tým druholigové tabulky zůstal na postupové příčce i po 30. kole. „Loni jsme se ve druhé lize zachraňovali, a tak zadáním postup do ligy není. Ostatně až jaro ukáže, zda tam, kde jsme teď, jsme oprávněně," držel se šéf FC Táborsko při zemi.

Na druhou stranu ani on ale postup do I. ligy vyloženě neodmítl. „Pokud by se situace v soutěži pro nás vyvíjela příznivě, sedli bychom si a řekli si, co by nás stálo, kdybychom šli do ligy a nemohli ji hrát doma," připomněl Jiří Smrž, že klub nemá na ligu stadion.

Hráčský kádr zůstal pohromadě, ke změně ale došlo v realizačním týmu: Romana Nádvorníka, jenž od klubu dostal až do konce jarní části sezony volno na vyřešení osobních problémů, ve funkci hlavního kouče vystřídal jeho dosavadní asistent Petr Frňka. „Jak v přípravě, tak při utkáních Petr Frňka ukázal, že umí zvládnout kabinu, že je zdatný po taktické stránce. Nemáme tudíž vůbec obavy, že by jaro neměl zvládnout," vysvětlil tehdy změnu trenéra výkonný ředitel klubu Tomáš Samec.

Nový kouč měl v zimní přípravě se svými svěřenci kladnou bilanci sedmi výher a čtyř porážek. „Příprava byla hodně dlouhá a výsledkově slušná," na včerejší tiskovce konstatoval Petr Frňka. „Hráči v zimě pracovali příkladně a já si myslím, že jsou připraveni dobře," uvedl nový trenér.

Na tiskovce byla řeč i o tom, že vynikající podzim týmu ze Soukeníku nezůstal v českém fotbale bez povšimnutí. „Už na podzim sem jezdili pozorovatelé z ligových klubů a v zimě byl o naše hráče konkrétní zájem," zmínil Smrž nabídku, kterou od Příbrami dostal Javorek. „My ale upřednostnili sportovní hledisko a Javorek zůstává," ujistil šéf klubu.

Výsledky v zimní přípravě

Táborsko – Slavia jun. 2:0 (Strnad, Džafič)

Táborsko – Žižkov 2:1 (Džafič, Šimák)

Táborsko – Dukla Praha 2:5 (Vukadinovič, Turek)

Táborsko – Pardubice 2:0 (Džafič, Musiol)

Táborsko – Vltavín Praha 1:0 (Musiol)

Táborsko – Bohemians Pha 3:1 (Sladký, Strnad, Musiol)

Táborsko – Kolín 1:3 (J. Rabiňák)

Táborsko – Ml. Boleslav 0:4

Táborsko – Dynamo ČB 0:1

Táborsko – Převýšov 4:2 (Musiol 2, Kotrba, Vukadinovič)

Táborsko – Domažlice 1:0 (Džafič)

Jarní program II. ligy

Sobota 8. března: FC Táborsko – FC Hradec Králové 14.30

Neděle 16. března: Baník Most – FC Táborsko 17.00

Sobota 22. března: FC Táborsko – Frýdek-Místek 15.00

Sobota 29. března: Baník Sokolov – FC Táborsko 10.15

Sobota 5. dubna: FC Táborsko – Graffin Vlašim 16.30

Sobota 12. dubna: FK Pardubice – FC Táborsko 10:15

Sobota 19. dubna: FC Táborsko – Bohemians Praha 17.00

Sobota 26. dubna: FK Ústí nad Labem – FC Táborsko 10.15

Sobota 3. května: FC Táborsko – Fastav Zlín 17.00

Sobota 10. května: Lok. Vltavín – FC Táborsko 10.15

Úterý 20. května: FC Táborsko – FK Fotbal Třinec 17.00

Neděle 25. května: MFK Karviná – FC Táborsko 17.00

Sobota 31. května: Viktoria Žižkov – FC Táborsko 17.00

Sobota 7. června: FC Táborsko – Dynamo Č. Budějovice 17.00