V nadcházejícím ročníku bude mít Českokrumlovsko osminásobné zastoupení. Po reorganizaci nejnižší krajské soutěže však byla osmička našich týmů rovným dílem rozdělena do skupin A a B.

Dnes se podíváme na první dva celky z áčka, které hned v úvodním kole čeká vzájemný prestižní derby duel, a to na tradičně se v popředí pohybující béčko krumlovského Slavoje a na exúčastníka I. A z Křemže.

Trenérům jsme pokládali shodné okruhy otázek:

1/ K jakému pohybu došlo ve vašem kádru oproti minulé sezoně, kdo odešel a naopak přišel?

2/ Jste spokojen s úrovní letní přípravy, co jste odehráli a s jakými výsledky?

3/ S jakým cílem jdete do nové mistrovské sezony?

Český Krumlov B

I v další sezoně povede krumlovské mladíky do boje v případě potřeby hrající trenér Jan Petřík, jenž nám řekl:

1/ „Odešel brankář Bartizal, který u nás hostoval z Římova a nyní bude chytat za béčko Roudného. Na hostování do Kájova zamířili Eibl, Čermák, Štich a Lukeš. Na druhou stranu přišli brankář Trenčanský, který se vrací z hostování ve Větřní, a Podskalský, jenž hostoval ve Chvalšinách. Jedná se ještě o přestupu Havla, který naposledy hrál na Slovensku."

2/ „Většina hráčů se zapojila do letní přípravy s áčkem. Vinou brigád, dovolených a nemocí ale účast příliš dobrá nebyla. Mrzí mě, že několik hráčů mělo možnost dostat se do širšího kádru áčka, ale nevyužili toho. Doufal jsem, že z dorostu vyjde z vycházejícího ročníku třiadevadesát alespoň Jakub Decarli, ale ani on se nezapojil. Každý přípravný zápas jsme tak pokaždé odehráli v úplně jiné sestavě. Připsali jsme si výhry s Kájovem 9:1, s rakouským Reinbachem 4:1 a v generálce minulý týden s Loučovicemi 3:1. Jednou jsme prohráli, a to ve Velešíně v poměru 2:5."

3/ „Kromě brankáře Bartizala nikdo ze základní kostry týmu neodešel, takže by se to mělo pozitivně projevit. Šesté místo z minulé sezony proto chceme napravit medailovým umístěním. V naší skupině bude plno nových týmů, z nichž silné budu určitě Borovany a Ledenice. Hned v prvním kole máme doma Křemži, což je velice silný soupeř na úvod. Věřím také, že zlepšíme výsledky z venkovních zápasů, kde se nám v minulém ročníku vůbec nedařilo."

Sokol Křemže

Fotbalisté z Podkletí po jednoroční epizodě v druhé nejvyšší krajské soutěži budou opět pod taktovkou trenéra Jiřího Reitingera účinkovat v I. B třídě. Křemežský kouč nám odpovídal takto:

1/ „Skončili všichni hráči, kteří u nás byli v minulé sezoně na hostování, jmenovitě Štefl, Koch, Bittner, Dráb a Hrubý. Z našich hráčů pak nyní na hostování odešli Radek Hajný do budějovické Lokomotivy a brankář Radek Linha do Jankova. Tam chtěl jít i Michal Chromý, který si to naštěstí rozmyslel. Na druhou stranu z Rakouska se vrátil Kamil Rolník a na hostování nově přicházejí brankář Martin Končok ze Čtyřech Dvorů a záložník Jaroslav Kaňka z budějovické Slávie. A jsem rád, že zůstává i velezkušený stoper Georgij „Žora" Filip, který sice ohlásil konec kariéry, ale přislíbil nám, že podle možností ještě vypomůže."

2/ „Kromě nedohraného domácího utkání s Loučovicemi jsme hráli ještě dva letní turnaje, a to v Holubově a minulý týden v Nových Hodějovicích. Oba jsme vyhráli, ale v konkurenci se soupeři z nižších soutěží to byla tak trochu povinnost. Spokojen jsem byl jen s první půlí zápasu proti Zlaté Koruně v Holubově. Pokaždé jsme ale nastupovali v kombinované sestavě, takže z toho nedělám žádné závěry."

3/ „Došlo u nás k velkým změnám, proto budeme hlavně chtít I. B třídu v další sezoně udržet a nestrachovat se o záchranu. Po velké obměně v kádru můžeme jen těžko pomýšlet na boj o přední příčky. Budeme bojovat o každý důležitý bodík. Navíc nás čeká nová skupina s řadou neznámých soupeřů. Za hlavního favorita tady považuji béčko Roudného, které už v minulé nováčkovské sezoně hrálo ve špičce a nyní navíc, co vím, notně posílilo. Týmy z Jindřichohradecka neznáme, ale silný bude asi Suchdol. A od nás by mělo hodně vysoko hrát krumlovské béčko, které by jako rezerva divizního týmu mělo určitě usilovat o vyšší soutěž než je I. B třída."