Na krumlovském trávníku se hrálo očekávané derby, v němž se utkaly třetí se čtvrtým týmem konečné tabulky minulého ročníku nejnižší oblastní soutěže.

Č. Krumlov B - H. Planá 2:1 (1:0)

Na očekávané derby téměř po celý zápas vydatně pršelo, přesto se hrál dobrý fotbal. O první změnu se postarali domácí, když po centru Žilenka pronikal do vápna Hermann, kterého hostující hrající trenér Kostínek poslal skluzem k zemi – a pískala se penalta. K provedení pokutového kopu se postavil krumlovský kapitán Poláček a jistě dal na 1:0.

Hosté měli blízko k vyrovnání ze standardky, ale trestný kop Grmely skončil na tyči. Na druhé straně po přihrávce Poláčka byl v jasné šanci Žilenko, obhodil si brankáře, ale následnou dorážku zblízka do odkryté svatyně zblokoval jeden z obránců Smrčiny. Střelu Cardy ze strany pak Beránek vyrazil na roh – a do kabin se šlo za těsného vedení domácích.

Po deseti minutách hry ve druhém poločase pak přidali Krumlovští druhou branku. Poláček přihrál Cardovi, ten prostrčil do uličky rozběhnutému Sivákovi, který chytrým lobem přehodil Beránka na 2:0.

Jenomže Hornoplánští nesložili zbraně a v závěru utkání ještě zdramatizovali. V 78. minutě využil nedorozumění domácích stoperů s brankářem střídající Švábirt a z vápna přehodil Kejšara na 2:1.

Pečetit potom mohl Pimpara, ale po sólu z půlky hřiště na Beránka nevyzrál. A body se mohly nakonec rozdělit, když v poslední minutě měl obrovskou šanci hostující Klik, ale zblízka namířil jen do Kejšarovy náruče.

Sestavy – Č. Krumlov B: Kejšar – Kopřiva, K. Zatloukal, Fišer, Lacko – Hermann, Sivák, Poláček, Žilenko – Carda, Pimpara (90. Babinský), H. Planá: Beránek – Klik, J. Šlak (80. Meskář), Gajdoš, Novák – Kostínek (60. Boháč), Grmela, Baláž, Mařík – Mražík (70. Švábirt), Kastenmajer.

Trenér Jan Petřík (Č. Krumlov): „S Horní Planou je to vždy těžké utkání, což platilo i tentokrát. O to víc si ovšem vítězství vážíme. Velké problémy nám dělal zkušený Kastenmajer. My ale obrovské šance, které měli Žilenko nebo Pimpara, musíme proměňovat. Závěr jsme si sami zkomplikovali zbytečně inkasovanou brankou. Navíc v poslední minutě mohl soupeř po další obrovské chybě vyrovnat. Máme ale mladý tým, který ukázal kvalitu a perspektivu. Při absenci Wagnera a Kroupy, kteří byli povoláni do áčka, musel na předstoperu zaskočit univerzál Fišer a úkol splnil.“

Hrající trenér Petr Kostínek (H. Planá): „Udělal jsem penaltu, kterou rozhodčí podle mě vůbec neviděl a odpískal jí až s velkým zpožděním po protestech domácích hráčů. Šel jsem do skluzu, hráč mi přepadl přes nohy, s tím nešlo nic udělat. I přes to jsme ale v Krumlově hráli celkem vyrovnanou partii, v níž byli domácí šťastnější. Dali ale dva góly, my jenom jeden, a tak jsme zaslouženě prohráli. Musíme to teď napravit doma proti Větřní.“

Jan Petřík, Karel Vosika