Na podzim vyhráli zelenobílí venku 2:0 a kvalitu potvrdili i v odvetě.

Č. Krumlov B - Chvalšiny 6:1 (2:0)

Hru od začátku hodně ovlivňoval silný vítr, ale s tímto faktem se lépe vyrovnávali domácí, kteří si do půle vypracovali dvoubrankový náskok. Nejprve rohový kop Siváka přistál na hlavě pendla Wagnera, jenž otevřel skóre – 1:0. Pa faulu na Fišera zahrával standardku opět Sivák, v nastalé skrumáži vrátil Wagner míč do vápna a Žilenko z voleje trefil přesně k tyči na poločasových 2:0.

Na začátku druhé půle vykřesali Chvalšinští kontaktním gólem jiskřičku naděje. Po souboji novice Hynšta se Zatloukalem se pískala penalta, kterou Sluka proměnil – 2:1. Hosty branka povzbudila, ale hned vzápětí je srazil kuriózní gól. Téměř od vlastního vápna poslal Zatloukal dalekonosný odkop, který s pomocí větru přeskočil brankáře Kothánka – a bylo to 3:1. Ve zbývajícím čase už slavojáci dominovali a nakonec nováčka vyprovodili pověstným půltuctem. Sivák našel rozběhnutého Cardu, který postupoval sám na brankáře a umístil míč podél jeho nohy do sítě na 4:1. Poté Sivák rozehrál nakrátko roh se Špátem a střílený centr nikdo netečoval – 5:1. Kolmice Wagnera našla rozběhnutého Hermanna, ten zpětnou přihrávkou našel znovu Cardu, který pečetil na výsledných 6:1.

Sestava Č. Krumlova B: Bartizal – Kopřiva (68. Lacko), K. Zatloukal, Wagner, Fišer – Hermann, Poláček, Sivák, Špát – Žilenko (70. Carda), Pimpara (81. Hawelka).

Sestava Chvalšin: Kothánek – Lamač, Holas, Kliner, Dub – Hundsnurscher, Sluka, P. Postl, Tancer – Podskalský, Hynšt (63. J. Kopřiva).

Trenér Jan Petřík (Č. Krumlov B): „Výsledek je pěkný, ale předvedená hra nebyla ideální. Po kontaktním brance Chvalšin v úvodu druhé půle nás zachránil až kuriózní gól přes celé hřiště. Po této brance jsme se už rozjeli naplno a předvedli další pěkně akce. Téměř u všech branek byl nový kapitán Sivák, znát byl i příchod žolíka Cardy. Teď nás čeká další derby v Horní Plané, která nás prověří víc.“

Trenér Zdeněk Čarek (Chvalšiny): „Průběh zápasu takovému debaklu nenasvědčoval. Na začátku druhého poločasu jsme snížili a vypadalo to, že s tím ještě můžeme něco udělat. Smolný třetí gól nás ale úplně položil. V té chvíli bylo po zápase. Nedá se nic dělat, musíme to odčinit příště. Máme doma Větřní, a to je pro nás klíčový zápas.“

Jan Petřík, Karel Vosika