I. B třída – předehrávka 14. kola: FK Slavoj Český Krumlov B – FK Nová Ves 4:0 (0:0)

V prvním vzájemném zápase na úvod podzimu vyhrála Nová Ves ve svém zlatokorunském azylu vysoko 3:0, a tak domácí chtěli soupeři prohru oplatit, což se jim i přes bezbrankovou půli nakonec povedlo i s úroky.

Hostům v zápase týmů ze středu chyběli zraněný Wohlgemuth a také Budějcký a gólman Toman, domácí postrádali Poláčka, Pilse, Lukeše, Tomana, Čábelu a Čomora.

Góly po pauze

První poločas příliš pohledných akcí nenabídl. V úvodu po Tancerově centru pálil Lippl ze vzduchu jen do brankáře Šusty. Potom pro svalové zranění musel odstoupit Jiří Anderle starší, což byl velký zásah do hostující zálohy. Největší šanci měli domácí po Kroupově akci, kdy postupoval Pimpara sám na brankáře, ale mířil jen do jeho nohou – a do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Do druhé půle ovšem vstoupili domácí daleko aktivněji a přišly i branky. Skóre se poprvé měnilo v 55. minutě, kdy se po úniku Lippla a následném faulu Jana Anderleho pískala proti hostům penalta, kterou domácí kapitán Hamberger s jistotou proměnil – 1:0.

Od 62. minuty měli slavojáci k dobru dvoubrankový náskok. Po Lipplově prostrčení postupoval do vápna střídající Špát, našel na zadní tyči úplně volného Čermáka, který nekompromisní bombou upravil na 2:0.

Hosté vzápětí zahrozili tvrdou střelou Ludačky pod břevno, kterou ale Fleischmann vytáhl na roh. V poslední desetiminutovce pak domácí zvýraznili výši své výhry. Nejprve v 80. minutě se po pasu střídajícího Černého za obranu dobře uvolnil Lippl a přesnou střelou k tyči dal na 3:0.

Hosté sahali po čestném úspěchu po rohu Domina, ale hlavičku Jiřího Anderleho mladšího vykopl z brankové čáry Hamberger. Za chvíli středem hřiště prošel Ludačka, vystřelil z hranice vápna, ale Fleischmann jeho pokus po zemi vyrazil na roh. Do sólového nájezdu se dostal po Haláčkově pasu i domácí Černý, obešel i brankáře, ale na brankové čáře zachránil hostující stoper Švarc.

Nejhezčí akce utkání přišla v 89. minutě. To po Lipplově zpětné nahrávce našel Černý na zadní tyči Haláčka, který hlavou pod břevno udělal tečku za utkáním i podzimem – 4:0.

Řekli po derby

Jan Petřík (Český Krumlov B): „S podzimem jsme se rozloučili důstojně. Výhru v tomto derby jsme si za dobrou druhou půli zasloužili. Velký zápas odehrál Lippl, který byl u všech čtyř branek. Tentokrát fungovala i obrana, Hamberger dobře eliminoval klíčového hráče soupeře Ludačku. Motorem útočných akcí byl Haláček, který svůj výkon korunoval v závěru i krásnou brankou. Dobré momenty předvedl také střídající Černý. Máme pětadvacet bodů a po podzimu jsme pátí, tedy spokojenost.“

Karel Švarc (Nová Ves): „Sestavu jsme dávali dohromady těžko. Jan Postl musel nastoupit, i když po zranění stále ještě není stoprocentně v pořádku. Hodně chyběl Wohlgemuth, dalším citelným oslabením bylo nucené střídání Jirky Anderleho. Přesto jsme udrželi půli bez branek. Po přestávce jsme ale byli pod trvalým tlakem soupeře. Domácí chodili do kontrů a dokázali trestat naše chyby. Za nepříznivého stavu to pak kluci zabalili. Může se nedařit, ale představoval bych si větší bojovnost. Náš přístup se mi zdál hodně vlažný. Co naší hru zdobilo třeba naposledy ve Vyšším Brodě, to tam tentokrát nebylo.“

Jak nastoupili

Sestavy – Český Krumlov B: Fleischmann – Štich, Čermák, Hamberger, Benčič – Tancer (85. Hawelka), Kroupa (46. Špát), Haláček, Cieslar (70. Černý) – Lippl, Pimpara.

Nová Ves: Šusta – Klein, Švarc, Jiří Anderle ml., Jan Anderle – Nejedlý, Domin, Ludačka, J. Postl – Jiří Anderle st. (15. R. Postl – 66. Vejvoda), Ševčík.

Jan Petřík, Karel Vosika