I. B třída – 10. kolo: FK Slavoj Český Krumlov B – FK Dynamo Vyšší Brod 2:0 (0:0)

Góly po pauze

V sestavě hostujícího vyšebrodského Dynama nastoupilo hned několik hráčů, kteří dříve oblékali dres Slavoje (Marek, Jirkal). A hosté začali bez respektu a již v úvodu se dostali do několika šancí. Po Markově vysunutí postupoval Krauskopf ze strany na Vokála, ale mířil mimo. Po zpětné Krauskopfově přihrávce pálil Marek, ale Vokál jeho střelu vyrazil. Na druhé straně byl po Baboučkově pasu ve vápně sražen Žilenko, ale penalta se nepískala – a půle skončila bez branek.

Ve druhé půli domácí udeřili, a to dvěma slepenými góly po hodině hry. V 60. minutě po Třeštíkově rohovém kopu si na první tyč naběhl Wagner a křížnou hlavičkou otevřel skóre – 1:0. O pět minut později ve vzdušném souboji prodloužil Žilenko hlavou na Matuše, který se dostal až k brankové čáře a z velkého úhlu překonal brankáře Rapčana – 2:0.

Hosté mohli korigovat po akci Krauskopfa, na jehož přihrávku ale Dibďák nedosáhl. Poté Haláčkův centr našel přesně Žilenka, který v jasné pozici přestřelil. Baboučkovo dvě obrovské šance v závěru zmařil Rapčan, a tak tři body brali slavojáci za výhru o dvě branky. Vyšebrodští však zanechali v okresním městě velmi dobrý dojem.

Řekli po derby

Trenér Jan Petřík (Český Krumlov): „Vyšší Brod u nás ukázal, že není na špici náhodou. Utkání to bylo velice těžké a hlavně tvrdé. Soupeř dělal problémy převážně přes pravou stranu, kde se do několika šancí dostal Krauskopf. Vokál nás ale podržel. Rozhodli jsme pak ve druhé půli po dobře zahraném rohu. Dobré utkání odehrál střelec první branky Wagner, který na pozici předstopera nahradil Kroupu.”

Trenér Jaroslav Jirkal (Vyšší Brod): „Bylo to vyrovnané utkání, ve kterém jsme určitě nebyli horší než soupeř. Bohužel, naše šance jsme neproměnili a domácí nás za to potrestali. Soupeř byl v koncovce produktivnější. Mrzí mě zranění Račáka, který musel střídat po ošklivém šlapáku, a není jasné, zda bude příště k dispozici.“

Sestavy – Český Krumlov B: Vokál – Pils, Wagner, Třeštík, Pimpara – Cieslar (70. Podskalský), Matuš, Haláček, Poláček – Žilenko (88. Hawelka), Babouček (90. Němec).

Vyšší Brod: D. Rapčan – Harenčák (85. M. Syrovátka), L. Rapčan, Pomije, Vančura – Krauskopf, Hulič, Račák (75. Sosna), Dibďák – Marek, Jirkal.