Fotbalové naděje z družstva starší přípravky kaplického Spartaku se představily na kvalitně obsazeném halovém turnaji v příhraničním rakouském letovisku, kde Kapličtí byli jediným „přespolním“ týmem.

Cesta na vrchol

Kapličtí se v prvním utkání střetli s Eidenbergem, který již byl rozehraný a na kontě měl tři body za výhru 5:2. Svěřenci trenérů Petra a Jakuba Šišky nepodali optimální výkon, nakonec však z vyrovnaného duelu vytěžili důležité tři body po těsné výhře 1:0, kterou zařídil Petr Fafl.

V přestávce si hráči vyslechli připomínky trenérů, které si vzali k srdci. To se projevilo hned v následujícím duelu, v němž spartakovci podali daleko fotbalovější výkon a Kirchschlag porazili přesvědčivě 3:0.

V duelu s Waldingem přípravka Kaplice od 1. minuty prohrávala a dlouho se jí pak nedařilo kontrovat. Trenéři ve finiši poslali do hry nejsilnější sestavu a během tří minut Kapličtí otočili na výsledných 3:1 ve svůj prospěch.

Před závěrečným duelem ve skupině měli spartakovci postup do semifinále už zajištěn, přesto nezaváhali a Hellmonsödt hladce přehráli v poměru 4:0.

Do semifinále pak nastupovali Kapličtí s jasným plánem zajistit si možnost bojovat o celkové prvenství. Za tímto cílem šli odhodlaně od začátku a Reichenau přehráli jasně 3:0. Hattrickem se v utkání blýskl Marek Urazil.

V souboji o zlaté medaile narazili spartakovci na soupeře ze základní skupiny, Eidenberg. V prvním vzájemném duelu se protrápili k hubené výhře 1:0, a tak ve finále chtěli podat lepší výkon. A to se podařilo. Kapličtí byli fotbalovější, ukázali daleko větší touhu po vítězství a finálového soupeře sestřelili třemi góly.

Dvakrát se do černého trefil Urazil a jednu branku přidal Fafl. Po závěrečném hvizdu se tedy hráči starší přípravky Spartaku Kaplice mohli radovat z celkového prvenství.

Nutno dodat, že triumfovali zcela po právu. Podávali během turnaje nejvyrovnanější výkony, na jejich straně byla i fotbalová vyzrálost. Velké díky patří také všem rodičům, kteří po celý turnaj neúnavně fandili a i oni přispěli k triumfu.

Zrcadlo výsledků

Zápasy starší přípravky Spartaku Kaplice na halovém turnaji v Bad Leonfeldenu:

Základní skupina: Kaplice – Eidenberg 1:0 (branka: Fafl), – Kirchschlag 3:0 (Bárta, Laně, Vetrák), – Walding 3:1 (Urazil 2, Fafl), – Hellmonsödt 4:0 (Urazil, Fafl, Bárta, Grznárik), semifinále: Kaplice – Reichenau 3:0 (Urazil 3), finále: Kaplice – Eidenberg 3:0 (Urazil 2, Fafl).

Líbor Granec