Č. Krumlov - Tachov 0:0

Krátce před začátkem utkání krumlovský trávník skropil vydatný liják, přesto byl na těžkém terénu k vidění svižný úvod. Do palebné pozice se probíjel Koritar, ale v poslední chvíli mu hostující zadáci míč ukopli. Stejně se pak vedlo i domácímu ostrostřelci Weinhardovi, který dobře zakombinoval s Novákem. Domácí pak měli i v dalších minutách míč častěji na kopačkách, ale příležitost z kategorie vyložených si nevypracovali. Po půlhodině pak domácímu trenérovi přidělalo vrásky odstoupení Pintéra, který musel střídat vinou svalového zranění. Do půle se pak už nic mimořádného neurodilo – a do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

„Hosté přijeli s evidentní taktikou hrát na bod a prezentovali se zhuštěnou obranou. A my do plných prostě hrát neumíme, což je naše bolest a táhne se to s námi delší dobu. Byly tam jen takové náznaky. Zahrávali jsme i dost standardek, ale do vyložené šance jsme se ani jednou nedostali," viděl průběh první pětačtyřicetiminutovky krumlovský kormidelník Jiří Svoboda.

Do druhého dějství nastoupili Českokrumlovští s ještě aktivnějším pojetím a snažili se rozhodnout. Po zákroku na střídajícího Špáta v šestnáctce se domácí dožadovali penalty, ale hlavní arbitr byl jiného názoru. Nejblíž ke vstřelené brance pak byl kapitán Pliška, ale jeho pokusu scházely centimetry a při druhé střele neprolétl míč houštinou těl před brankou. Tápání v koncovce tak znovu připravilo nováčka o body potřebné pro záchranu.

„Ve druhém poločase jsme hodně otevírali hru a hráli na riziko, až jsem chvílemi hodně trnul. Soupeře jsme měli na půlce, ale gól jsme dát nedokázali. Znovu tam bylo plno standardek a rohů, ale bez efektu. Penaltový faul na Špáta tam byl, ale to nic nemění na tom, že jsme měli dát branku ze hry. Bohužel, hodně jsme kazili a soupeře v útoku ničím nepřekvapili. Je to pro nás nepříjemná ztráta, ale ještě nás čeká šest zápasů. Domácí ztrátu se pokusíme odčinit hned příště v Milevsku," odhodlaně říká kouč Jiří Svoboda s odkazem na příští dějství, kdy v průběžné tabulce poslední Českokrumlovské čeká v neděli další jihočeské derby na půdě aktuálně jedenáctého ZVVZ, s nímž se zelenobílí na podzim rozešli doma rovněž bez branek.

Fakta: žluté karty 1:1 (u domácích Klivanda), jako hlavní řídil rozhodčí Svoboda, kterému na čarách pomáhali asistenti Vnuk a Ratajová, sledovalo 170 diváků.

Sestava Slavoje: Jirkal – Pliška, Klivanda, Svoboda, J. Zatloukal – Novák, Pintér (35. Kroupa), Matuš (46. Špát), Vacek – Koritar (66. Babouček), Weinhard.