Tipy na vystoupení zástupců regionu z víkendové nabídky oblastních fotbalových soutěží.

Krajský přebor

Ve třetím dějství nejvyšší oblastní soutěže hrají oba naše týmy v neděli doma. Jasným šlágrem celého kola je partie v tabulce druhého Spartaku Kaplice s rovněž neporaženým a navíc jediným stoprocentním týmem z Milevska, který ještě neinkasoval.

„Recept je jednoduchý, a to nedostat gól a nějaký soupeři vstřelit,“ se smíchem říká kaplický lodivod Jiří Orlíček a jedním dechem už vážněji dodává: „Tímto zápasem začíná naše série s nejtěžšími soupeři. Chtělo by to bodovat, abychom za týden do Roudného jeli klidněji.

Dobré je, že jsme kompletní, tedy i s Lesňákem a Pavlem Pulcem, kteří minule v Písku chyběli. Trochu laborovali jen Koutský s kotníkem a Doubrava se svalem, ale i oni by měli být k dispozici,“ oddechl si kouč Orlíček. My dodejme, že Spartak má s Milevskem z loňska vyrovnanou bilanci (venku 1:1, jarní odveta doma 2:2).

V roli jasného favorita nastoupí v neděli od 17 hodin k domácímu zápasu v tabulce třetí a taktéž neporažený Slavoj Český Krumlov, který hostí staronového účastníka KP z Lažiště.

„Ve středu jsme v poháru s Kameňákem zahazováním tutovek doslova urazili fotbalového pánaboha. Teď už ovšem budou všichni hráči základu a já věřím, že se s tím vypořádáme daleko lépe. Nemůžeme mít jiný cíl než odčinit pohárový propadák a doma vyhrát,“ jasně říká českokrumlovský trenér Lubomír Pintér.

I. B třída

Stejně jako v premiéře, tak i ve druhém dějství nejnižší oblastní soutěže, se v „krumlovské“ skupině A hraje trojlístek okresních derby.

Jistě atraktivní bude sobotní souboj dvojice našich exúčastníků I. A třídy mezi Horní Planou a Frymburkem. Oba vzájemné souboje v minulé sezoně skončily bezbrankovou plichtou. Lepší start do nového ročníku však mají za sebou Frymburští, kteří zdolali nováčka ze Srubce (2:1). Hornoplánští na úvod doma jen remizovali s Dolním Dvořištěm (1:1).

A právě hráči Dolního Dvořiště mají před sebou další tvrdý oříšek v podobě sobotního domácího derby duelu s Křemží, jež v premiéře nečekaně hladce vyloupila tvrz krumlovského béčka (4:1). Křemežští navíc jistě pojedou napravovat dojem z posledního kola minulé sezony, kdy ve Dvořišti utrpěli čtyřbrankový debakl.

Třetí a poslední derby druhého kola je na programu v neděli. Na nově zrekonstruovaném hřišti v Nové Vsi se představí rezerva Č. Krumlova. Domácí budou navazovat na solidní start a remízu v Kaplici (3:3), hosté chtějí skládat reparát za již zmíněný domácí propadák s Křemží.

Zbývající kvartet z desítky našich týmů v I. B zajíždí v tomto kole na hřiště soupeřů. V premiéře vítězný Vyšší Brod míří v sobotu na půdu nováčka ze Srubce a loučovický nováček FC Vltava jede do Lhenic. Béčko Kaplice také v sobotu nabere směr Mladé a v premiéře poražený Velešín se bude o první body pokoušet v neděli na hřišti béčka Jankova.