Krajský přebor – 3. kolo (2. hrané): Malše Roudné – FK Slavoj Český Krumlov 1:1 (1:1)

Šlágr kola se odehrával za velmi pěkného letního počasí, o čemž vypovídala také solidní divácká návštěva.

Spravedlivý smír

Do zápasu nastoupili hosté bez stále zraněných Peťuleho a Šillera. Trenér Pintér však už mohl nasadit Beránka, který se vrátil z dovolené. Hráči Roudného si ovšem v kabině nejspíš řekli, že Krumlovské nenechají dýchat, a od prvních minut se do Slavoje pustili jako zuřivý pes. Již v 1. minutě se mohl prosadit Fedorkiv, ale Vokál mu včasným vyběhnutím akci překazil.

Krumlovští působili velmi ospalým dojmem a ve 21. minutě toho dokázali domácí využít. Na dlouhý výkop brankáře Kerla si naběhl špatně obsazený Fedorkiv, jenž následně udělal kličku Vokálovi a nasměroval míč do opuštěné branky – 1:0.

O dvě minuty později se ke střele dostal Trněný, ale jeho tvrdý projektil šel těsně vedle krumlovské svatyně. Ve 36. minutě konečně i slavojáci ukázali, že fotbal hrát nezapomněli. Po skrumáži ve vápně se dostal k balonu Pliška a nekompromisně zavěsil pod břevno – 1:1.

Sedmatřicátá minuta přinesla první střídání, když na hřiště naskočil za zraněného Matuše krumlovský Vacek. To ale bylo v první půli vše, a tak se šlo do šaten za nerozhodného stavu.

Od úvodu druhé půle byla na obou týmech vidět únava ze svižné první půle a velkého tepla, a tak se ani jedno mužstvo nemohlo dostat do kombinace a žádná fotbalová paráda se nekonala. To potom trvalo po zbytek celého druhého poločasu, i když hráči Malše byli aktivnější a měli mírně navrch. Dokonce vstřelili i druhou branku, ta však nebyla uznána, jelikož pomezní rozhodčí už předem signalizoval ofsajd.

V 79. minutě se po druhé žluté kartě nechal vyloučit Trněný, a tak hráči Roudného museli dohrávat v oslabení. Osmaosmdesátá minuta přinesla rozruch před domácí brankou, když z dvaceti metrů po rozehraném trestném kopu trefil Pliška břevno. Zápas nepřinesl mnoho fotbalové podívané, a tak se body dělily spravedlivě mezi oba dva celky.

Hodnocení kouče

Trenér českokrumlovského Slavoje Lubomír Pintér po výsledné plichtě ve šlágru kola na půdě exdivizního Roudného řekl: „Vezeme si bod zvenku, ale získali jsme ho po ne moc dobrém výkonu. Dnes jsme měli velké problémy v kombinaci, nedařila se nám přihrávka a v rozehrávce jsme dělali chyby, které nás často dostávaly do nepříjemných situací. Ty jsme sice dokázali nějak vyřešit, ale rozhodně jsem si představoval, že v Roudném předvedeme daleko lepší výkon.“

Fakta z utkání

Branky: 21. Fedorkiv – 36. Pliška, střely na branku 5:3, mimo 9:4, rohy 6:5, fauly 22:13, ŽK 6:1 (u hostů Klivanda), ČK 1:0 (79. Trněný), rozhodčí Hoch st., 160 diváků.

Sestava Slavoje: Vokál – Klivanda, Svoboda, Benc, Zatloukal – Boháč (58. Špát), Matuš (37. Vacek), Pliška, Sivák – Beránek, Koritar (70. Zimek).

V dalším kole přivítá v tabulce třetí Slavoj v neděli na svém trávníku staronového účastníka z Lažiště. Duel s nováčkem začíná v 17 hodin.