Jedním ze dvou jihočeských zástupců na finálovém turnaji byl vedle PCO Rudolfov celek Bombarďáků Větřní. Rudolfovští s vyrovnanou bilancí výhry, remízy a prohry skončili ve skupině A třetí a do semifinále se neprobojovali.

Větřínští naopak potvrdili vysoké ambice. Základní skupinou B prošli bez ztráty jediného bodu a následně v semifinále po velkém boji nejtěsnějším výsledkem udolali Kroměříž. Ve finálové bitvě o pohárovou trofej a zároveň o postup do evropského Poháru UEFS pro příští rok se však Bombarďáci museli sklonit před prvoligovým rivalem v barvách týmu Šakalí hněv Moravská Třebová.

„Stává se už pravidlem, že účast ve finále poháru přeměníme v nějaký cenný kov, i když bohužel ten nejcennější nám ve sbírce stále chybí. Letos jsme ve zlato, poté co někteří favorité nepostoupili ze skupiny, hodně věřili. My naopak prošli až do finále bez ztráty bodu. Bohužel, pak jsme doplatili na úzký kádr. Do Mohelnice jsme jeli pouze se sedmi hráči do pole a v semifinále nám kvůli zranění odstoupil klíčový hráč, kapitán Cais. Od té chvíle jsme hráli pouze v šesti a ve finále už kluci doslova mleli z posledního. Tušili jsme, že proti širokému kádru Třebové to bude hodně těžké, což se také potvrdilo,“ ohlédl se za finálovým turnajem poháru v Mohelnici manažer a vedoucí větřínského týmu Karel Klabouch. „Před našimi hráči ovšem musím smeknout. Po celý turnaj a zejména ve finále šli opravdu na krev a udělali pro úspěch maximum,“ dodal.
 
Výsledky Bombarďáků – základní skupina: Větřní – Jilemnice 3:1, – Jílové 5:1, – Lanškroun 3:1, semifinále: Větřní – Kroměříž 4:3, finále: Větřní – Moravská Třebová 0:4.

SE SPARTOU NA LOKOTCE

Už o nadcházejícím víkendu čeká Bombarďáky další vrchol sezony, a to vstup do ligového play off.

Větřínští se ve čtvrtfinálové sérii na dvě vítězná utkání utkají s pražskou Spartou a první zápas je na programu v sobotu 10. února od 20 hodin v hale budějovické Lokomotivy v Suchém Vrbném.

„Doufám, že bude k dispozici i Václav Cais, neboť je pro nás opravdu veledůležitý hráč. Zároveň věříme, že naši fanoušci opět po roce zaplní halu budějovické Lokotky a přijdou nás podpořit v boji o vytoužený postup do Final Four,“ vzkazuje Karel Klabouch.