Futsalisté celku Bombarďáci Větřní se poprvé v nové sezoně celostátní první ligy sálové kopané – futsalu představili na domácí půdě v krumlovské městské sportovní hale.

Poznámku Karla Vosiky Reprezentace nemusí být nesplnitelným snem si můžete přečíst ZDE!

Soupeři Větřínských byly celky FK Adria Nový Bor a Sico Jilemnice. Z domácí premiéry Bombarďáci vytěžili tři body a po šesti kolech jsou ve dvanáctičlenné tabulce na sedmém místě.

Bombarďáci – Nový Bor 6:3 (1:1)

Domácí začali aktivně a hned v úvodu měli několik velkých šancí. Na rychle vhozený roh si naběhl čerstvý reprezentant Weinhard a otevřel skóre utkání. Po nedůrazu před Klabouchovou brankou se ale podařilo hostům vyrovnat na poločasových 1:1.

Ve druhé půli zvýšili domácí tlak a efekt se dostavil. Nejprve Hlásenský bombou do šibenice poslal domácí opět do vedení – 2:1. Za chvíli po rychlém naběhnutí hrajícího trenéra Ginzela a jeho přesné střele k tyči utekli domácí už na dvoubrankový rozdíl. Hosté však kontrovali druhou brankou Moučky na 3:2. Na konci krásné kombinace Weinharda s Homerem však stál Šimeček a náskok byl znovu dvougólový – 4:2.

Nejnebezpečnější hráč hostů Neumann bombou z dálky ještě jednou snížil, ale závěr patřil Větřínským. Po Weinhardově akci se k dorážce dostal Homer a upravil na 5:3. Tečku za povedeným utkáním potom bombou pod břevno a svým druhým gólem v zápase udělal Šimeček, který uzavřel na konečných 6:3.

Bombarďáci – Jilemnice 3:4 (0:1)

Do druhého utkání nastoupili domácí posíleni o tři hráče z Kamenného Újezda (Ďurica, Fišer, Soukup), na〜opak z pracovních důvodů vypadl ze sestavy Šimeček. Lépe však začali hosté, když zdánlivě ztracený míč u autové čáry vybojoval Kraus a z nemožného úhlu otevřel skóre – 0:1. Bombarďákům se přes veškerou snahu do půle odpovědět nepodařilo.

Ve druhém poločase se domácí už dočkali, když Soukup dorazil odražený míč a vyrovnal na 1:1. Poté se dostal do rychlého úniku kapitán Sedlák, obstřelil brankáře – a domácí vedli 2:1. Vzápětí ale přišlo nedorozumění v obraně domácích a Havel prostřelil Klaboucha na 2:2. Za minutku na půlící čáře získal míč hostující obránce Vašek a „bodlem“ do šibenice zaznamenal málo vídaný gól – 2:3.

Větřínští ale neskládali zbraně a rychle srovnali. Po spolupráci s Weinhardem vyrovnal na 3:3 Hlásenský. Když už si všichni mysleli, že utkání skončí remízou, tak se hosté několik sekund před koncem dočkali šťastného vítězného gólu. Ve skrumáži před brankou se nejlépe orientoval znovu Havel a v souboji týmů ze středu tabulky zajistil pro Jilemnici všechny tři body – 3:4.

„Rádi bychom poděkovali všem našim příznivcům a fanouškům, kteří přišli do krumlovské haly, za podporu a hlasité povzbuzování,“ řekl nám manažer a gólman větřínských Bombarďáků Karel Klabouch.

Sestava Bombarďáků: Klabouch – Ginzel, Fišer, Šimeček, Soukup, Hlásenský – Weinhard, Sedlák, Ďurica, Homer.