V sobotu se v jilemnické sportovní hale uskuteční národní finále Českého poháru ve futsalu, na kterém nebude chybět ani zástupce našeho regionu.

Pohárového finále se zúčastní šest vítězů pohárových soutěží jednotlivých krajů a nás může těšit, že Jihočeský kraj odjíždí reprezentovat náš okresní zástupce – Bombarďáci Větřní. Ti si právo účasti vybojovali jako vítězové jihočeského krajského finále, které se konalo začátkem února v Prachaticích.

Znovu na bedně?

Finálového turnaje Českého poháru ve futsalu se Bombarďáci z Větřní zúčastní již popáté v řadě, navíc se mohou pyšnit vynikající bilancí, která čítá tři medailová umístění z posledních tří ročníků.

„V pohárovém finálovém turnaji se nám poměrně daří, když jsme už třikrát po sobě stáli tzv. na bedně. Vybojovali jsme dvě druhá místa, z toho jednou nám celkové vítězství uniklo až v penaltách. Loni nám postup do finále utekl také až v penaltovém rozstřelu a skončili jsme celkově na třetím místě,“ připomíná brankář a manažer větřínských Bombarďáků v jedné osobě Karel Klabouch.

„Letos do Jilemnice odjíždíme s podobnými cíli, a to umístit se nejhůře do třetího místa. To ale nebude vůbec jednoduché, protože nám los nadělil poměrně těžkou základní skupinu, ve které se o postup utkáme i s čerstvým letošním vítězem první celostátní ligy, Chemcomexem Praha.

Vzhledem k tomu, že se finále poháru hraje již v dosti pozdním termínu, budou nám navíc chybět některé opory týmu, jako například hrající trenér Zbyněk Ginzel nebo dále Václav Beránek a Jan Petřík. Ti všichni si totiž už plní klubové povinnosti v oddílech velkého fotbalu. Ale i tak máme k dispozici téměř kompletní kádr a rozhodně chceme znovu uspět,“ jasně říká Karel Klabouch.

Finále naživo

Z letošního finále Českého poháru ve futsalu bude zprostředkováván přímý přenos ze všech zápasů ve skupinách a následně i zápasů play off prostřednictvím internetové televize.

Fanoušci a příznivci futsalového sportu mohou tento přenos sledovat na těchto internetových adresách v sobotu od 10 hodin: www.futsal-salovyfotbal.com a http://videosport.tn.nova.cz/zive.

Rozlosování finále Českého poháru – základní skupina A: Střed klub Plzeň, FS Sádek, Sico Jilemnice, základní skupina B: Bombarďáci VĚTŘNÍ, Chemcomex Praha, Snopek Děčín.

Z každé skupiny postupují do vyřazovacích bojů první dva týmy.

Karel Vosika, Karel Klabouch