O uplynulém víkendu se hrálo předposlední kolo základní části Celostátní ligy 2012/2013 ve futsale – sálovém fotbale. Větřínští Bombarďáci odjížděli ke svým dvěma zápasům do Klatov, kde se postupně střetli s týmy z Jilemnice a Varnsdorfu.

Jelikož se jim podařilo oba duely vyhrát, definitivně si v letošní sezoně zajistili účast v play off, které se bude hrát systémem na dva zápasy – jeden doma a druhý venku, přičemž v případě rovnosti vyhraných utkání se odehraje třetí rozhodující u lépe postaveného týmu v tabulce základní části soutěže.

Bombarďáci Větřní – Jilemnice 3:1 (1:1)

Branky: Ginzel 2, Cais – Illner.

Od začátku zápasu Větřínští na soupeře vyvinuli tlak, napadali ho hluboko na jeho polovině, což vyústilo v několik slibných šancí, které však vychytal výbornými zákroky brankář soupeře. A jak to tak bývá, po tlaku Jihočechů se paradoxně ujal vedení soupeř, když z brejkové situace ve 3. minutě vstřelil gól Illner.

Bombarďáky to ale nijak nerozhodilo. Věděli, že se jim daří dostávat do slibných šancí, a proto věřili, že některou z nich promění. To se stalo poměrně brzy, když se z rohu trefil umístěnou střelou k tyči Ginzel. Žádná další branka už do poločasu nepadla, a tak se šlo do druhé půle s nerozhodným výsledkem 1:1.

V ní se Bombarďákům podařilo ještě dvakrát skórovat, když se postupně trefili ve 22. minutě Ginzel a o čtyři minuty později Cais, který ve Větřní hostuje z Prachatic. Vzhledem k tomu, že soupeř ke své brance z úvodu duelu již žádnou další nepřidal, mač skončil výhrou Bombarďáků 3:1.

Bombarďáci Větřní – Varnsdorf 5:1 (3:0)

Branky: Bordač 2, Cais, Beránek, Sláma – Beránek.

V zápase s průběžně posledním týmem tabulky měli Bombarďáci doslova povinnost bodovat. Do zápasu nastoupili s vidinou, že pokud se jim i tento mač podaří vyhrát, promění se jejich sen hrát play off ve stoprocentní jistotu.

Na soupeře větřínští futsalisté doslova vlétli a během šesti minut prakticky rozhodli o svém vítězství, když soupeři vstřelili během této doby tři góly. První padl hned v 1. minutě z penalty po faulu v brankovišti, když penaltu s přehledem proměnil Bordač. Dále se v první půli trefili Beránek a Cais.

Ve druhé půli jsme si víceméně již hlídali výsledek, a když se také brankově prosadil ve 35. minutě i soupeř z Varnsdorfu, přidali Bombarďáci ještě další dva góly zásluhou Bordače a Slámy. V šatně pak propukly oslavy postupu do play off, do kterého se Bombarďáci po třech letech půstu opět probojovali.

Bombarďáci: Petrášek – Ginzel, M. Svoboda, Beránek – Cais, Bordač, Babouček, Sláma. Trenér Pavel Šilhan.

Weinhard s Caisem v reprezentaci

O nadcházejícím víkendu čeká futsalisty ligová přestávka, kterou využije česká sálovkářská reprezentace ke svému prvnímu letošnímu soustředění před účastí na Světových hrách neolympijských sportů v Kolumbii. Soustředění proběhne v luhačovické sportovní hale, kde se náš výběr kromě tréninků střetne v přátelských zápasech v sobotu se Slovenskem a v neděli s výběrem Zlína.

„Máme obrovskou radost, že se do této širší nominace dostali i dva hráči našeho týmu. Jedná se o Rudu Weinharda, který byl v minulosti vyhlášen nejlepším hráčem Mistrovství Evropy hráčů do 21 let, a u nás hostujícího Václava Caise. Gratulujeme oběma k této nominaci a držíme palce, aby se prosadili do výběru pro Kolumbii!" řekl manažer větřínského celku Karel Klabouch.

Karel Klabouch, Pavel Kacerovský