K osmému dvojkolu první celostátní ligy futsalu odjížděl okresní zástupce v barvách celku Bombarďáci Větřní v nekompletní sestavě.

Jihočeši do Nýrska cestovali bez Ginzela, Kuzmy, Lukáše a Martina Pulce, Friedla, Šimečka, Hlásenského a Sedláka. Přesto v důležitém zápase Větřínští porazili Klatovy a zůstávají na desátém místě tabulky s nadějí útoku na čtvrtfinálovou osmičku. V druhém zápase Bombarďáci po boji padli se suverénním lídrem pořadí, pražským Chemcomexem.

Trivel Klatovy – Bombarďáci Větřní 3:6 (3:3)

Západočeši předchozí zápas prohráli, a tak si byli vědomi důležitosti tohoto utkání. To jim však svazovalo nohy a hned od 2. minuty prohrávali po střele Homera z brankoviště – 0:1. O minutu později pak střelu domácí brankář vyrazil pouze na tyč a osamocený Bordač měl již snadný úkol navýšit stav na 0:2. Klatovští se pak vrhli do útoku a snížili na 1:2.

Jenomže při útočení se musí myslet i na obranu, což hosté využili a trefou Štorce v 6. minutě upravili na 1:3. Závěr půle ale patřil Trivelu, který dvěma góly dotáhl na poločasových 3:3. I po obrátce se střídaly šance na obou stranách, ale do vedení šli znovu hosté po střele Beránka – 3:4.

O minutu později hosté kopali penaltu za faul v brankovišti a kapitán Soukup tvrdou střelou k tyči prostřelil brankáře na 3:5. Definitivní pojistku cenné výhry v závěru přidal ještě Weinhard – 3:6.

Chemcomex Praha – Bombarďáci Větřní 4:1 (3:0)

První varování pro pomalu se rozjíždějící stroj Chemcomexu přišlo ve 3. minutě, kdy střelu směřující k tyči vyrazil brankář Pražanů na roh. Až do 6. minuty měli více ze hry hosté, ale z jejich chybné kombinace se zrodila šance pro kapitána Uhlíře, který otevřel skóre. Za další dvě minuty dobře postavené tyče pomohly hostujícímu brankáři vyřešit gólovou situaci, ale ve 12. minutě už Klabouch po střele Horta z úhlu podruhé inkasoval.

Favorit se dostal do tempa a další gól na sebe nenechal dlouho čekat, když si v 17. minutě brankář hostů nešťastně srazil míč za svá záda na 3:0. Hned první útok ve druhém poločase zakončil domácí Šafránek do tyče. Ani mladý Mareš v domácí brance se ale nenudil a musel vytáhnout několik výborných zákroků při střelách Jihočechů.

Ve 35. minutě ale Šafránek vyvezl míč a po narážečce zvýšil už na 4:0. Větřínští ovšem nesložili zbraně a jejich snaha alespoň o čestný úspěch přinesla ovoce tři minuty před koncem, kdy Weinhard upravil na výsledných 4:1. Škoda, že další šance už Bombarďáci neproměnili, protože výsledek mohl být ještě příznivější.

Sestava Bombarďáků: Klabouch – Beránek, Štorc, Soukup – Bordač, Weinhard, Homer. Hrající trenér Rudolf Weinhard.

Další výsledky 15. a 16. kola: Polička – Běloves 3:1, FS Sádek – Běloves 2:0, Polička – Vamberk 3:1, FS Sádek – Vamberk 3:1, Stonava – Nový Bor 3:0, Zlín – Nový Bor 2:0, Stonava – Jilemnice 7:1, Zlín – Jilemnice 4:1, Klatovy – Prachatice 4:5, Chemcomex – Prachatice 4:3.

V příštím dvojkole zamíří Větřínští už tuto sobotu 15. ledna do Třeboně, kde je čekají těžké zápasy s celky z popředí, a to se Stonavou (16.20) a SMR+ Zlín (18.10).