První lednovou sobotu měl náš okresní zástupce – celek Bombarďáci Větřní – na programu další dvojkolo 1. Red futsal ligy.

Na domácí palubovce v kaplické hale ZŠ Školní měli Větřínští nastoupit proti celkům Adrie Nový Bor a Fenixu Neratovice. Druhý jmenovaný tým se však do Kaplice nedostavil, protože vedení a hráči nejspíš neunesli poslední místo v tabulce, kde se Fenix nacházel, a tak bez udání důvodu soutěž odhlásili (pozn. – k případu Neratovic podrobněji na jiném místě této strany).

V Kaplici se tak z výše uvedeného důvodu hrály jen dva zápasy. V hlavní roli byla tedy novoborská Adrie, která se postupně utkala s Bombarďáky a poté i s druhým jihočeským zástupcem – Strabagem Lubryco Prachatice.

Vydřená výhra

Bombarďáci Větřní – Adria Nový Bor 5:4 (2:2)

Do zápasu vlétli žlutočerní domácí doslova jako uragán, vůbec nepůjčili soupeři míč a v 5. minutě vedli už 2:0. Nejprve se střelou pod padajícím gólmanem prosadil Soukup a otevřel skóre. Za chvíli pak krásným lobem zvýšil Weinhard. Poté však přestali domácí hrát, neudrželi míč na své straně – a přišel trest. Hosté během pěti minut smazali dvoubrankové manko a do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu 2:2.

Začátek druhého poločasu připomínal úvod toho prvního. Domácí znovu hýřili aktivitou, měli plno šancí, ale nedokázali je proměnit. A tak opět trestali hosté, kteří z ojedinělého brejku šli snadno do vedení – 2:3. Naštěstí za dvě minutky krásně z voleje prostřelil brankáře Ginzel a srovnal na 3:3.

Zaplněná kaplická hala potom hnala žlutočerné do dalších akcí. Jenomže čtyři minuty před koncem nejlepší hráč hostů Neuman unikl při rohu Soukupovi a prostřelil Klaboucha na 3:4. Domácí ale nesložili zbraně a minutu před koncem vyrovnal Šefčík na 4:4. O tom, že důležité body zůstanou na jihu, rozhodl pak v poslední minutě Chlumecký, jenž vsítil vítěznou trefu a rozpoutal oslavy v zaplněném hledišti.

Sestava Bombarďáků: Klabouch – Ginzel, Petřík, Soukup, Kuzma, Chlumecký, Weinhard, Šefčík, Homer, Sedlák.

Výsledek 2. zápasu: Strabag Lubryco Prachatice – Adria Nový Bor 4:2.

V dalším kole se představí Bombarďáci už o tomto víkendu ve Vodňanech, kde se v sobotu 10. ledna střetnou s novým lídrem tabulky Chemcomexem Praha a ve druhém utkání narazí na celek Tullamore Klatovy.

Pozn.: Bombarďáci Větřní upozorňují příznivce na své nové internetové stránky www.bombardi.estranky.cz.

Lukáš Beránek