Větřní si za cíl vytyčilo skončit v základní části do páté příčky, což se povedlo. „ Chtěli jsme se tím ve čtvrtfinále vyhnout trojici hlavních favoritů, což jsme zvládli. Po Novém roce se nám navíc povedlo výrazně posílit kádr, když přišli Carda a Goretki, a to se blahodárně promítlo do předvedené hry i výsledků. Dokázali jsme například remizovat s druhou Poličkou a třetím Zlínem,“ připomněl šéf a manažer klubu Karel Klabouch.

V play off Jihočeši narazili na pražskou Spartu, jež v tabulce skončila těsně před nimi. Herně se svému soupeři dokázali vyrovnat, ale zcela vyhořeli v koncovce a svému soupeři nedokázali ve dvou duelech vstřelit ani gól.

„Bohužel, zcela nám zvlhl střelecký prach a nedokázali jsme trefit ani prázdnou branku. Už to začíná být naší noční můrou. Gól jsme nedali ani vloni ve čtvrtfinále s Chemcomexem a letos jsme to zopakovali. Přitom jsme herně určitě nebyli o tolik horší než Sparta. Ale soupeř byl produktivnější a postoupil zaslouženě. Nakonec nechybělo mnoho a mohl získat i mistrovský titul,“ naráží Klabouch na fakt, že Sparta došla až do finále, v němž podlehla favorizovanému Chemcomexu až v prodloužení.

Bombarďáci už tedy mají po sezoně a ta další jim začne až na podzim, ale výrazné změny v kádru nejsou na pořadu dne. „Nemám signály, že by někdo chtěl skončit. Naopak, na závěr sezony přišli Carda a Goretki a k poslednímu utkání se Spartou jsme získali ještě Petra Paseckého z Prachatic, jenž působí v Německu. Všichni by měli hrát i v dalším ročníku. Věřím, že konečně prolomíme bariéru čtvrtfinále a uděláme radost nám všem i příznivcům, “ přeje si šéf klubu, který si zároveň velmi váží odpory radnice ve Větřní i Jihočeského kraje.

Čtvrtfinále

Sparta Praha – Větřní 3:0 a 3:0

Polička – Kladno 1:2 a 1:4.

Zlín – Moravská Třebová 8:2, 0:3 a 7:5.

Chemcomex Praha – Jilemnice 10:2 a 5:1.

Semifinále

Chemcomex Praha – Kladno 3:0 a 8:2.

Zlín – Sparta Praha 1:3 a 5:5.

O 3. místo

Zlín – Kladno 10:8.

Finále

Chemcomex Praha – Sparta Praha 5:4 po prodl.