Dalším dvojkolem pokračovala o víkendu na různých místech České republiky 1. Red futsal liga. Ve vodňanské sportovní hale se představila čtveřice týmů – Strabag Prachatice, okresní zástupce Bombarďáci Větřní, lídr průběžného pořadí Chemcomex Praha a Tullamore Dew Klatovy.

Větřínští Bombarďáci chtěli v zápasech s favorizovanými Pražany a se Západočechy získat minimálně tři body, které by je posunuly opět blíže k play off. Bohužel, cíl se nepodařilo splnit, když okresní zástupce s oběma týmy jasně prohrál. V sestavě žlutočerných chyběli potrestaný Homer a zranění Beránek, Kuzma a Szó.

Pětka a osmička

Bombarďáci Větřní – Chemcomex Praha 0:5 (0:2)

Do zápasu proti vedoucímu mužstvu tabulky vstoupili Větřínští s viditelným respektem a byli potrestáni už v 5. minutě, kdy se hosté dostali do vedení. Jasná převaha byla na straně hostů a jen díky nepřesné střelecké mušce favorita skončil první poločas jen o dvě branky. Ve druhé půli hosté zápas zkušeně kontrolovali a přidali do větřínské sítě další tři branky. Bombarďákům se nepodařila ani kosmetická úprava skóre a ze zaslouženého vítězství se radovali hráči Chemcomexu.

Branky: Šafránek 2, Hort, Blabla, Teniak.

Bombarďáci Větřní – Tullamore Dew Klatovy 4:8 (3:5)

Druhý zápas odstartoval krásným lobem Weinhard a dostal domácí do vedení. Jenomže po vstřeleném gólu žlutočerní zcela vypadli z konceptu a v rozmezí mezi 5. a 14. minutou pětkrát inkasovali. Řádil především Mužík, který dal čtyři branky. Až za tohoto stavu se Bombarďáci vzchopili a do pauzy stihli snížit brankami Šefčíka a Ginzela – 3:5. Do kontaktu pak Jihočechy na začátku druhého poločasu dostala branka Friedla na 4:5. Poté však domácí marně bušili do pevné obrany hostů. V největší šanci se ocitl Dvořáček, ale nastřelil jen tyč. Tento okamžik domácí zlomil a už nenašli síly na zvrat. Naopak hosté se v závěru ještě třikrát prosadili a upravili na konečných 4:8.

Branky: Weinhard, Ginzel, Šefčík, Friedl – Mužík 5, Strnad, Toman, Petrželka.

Sestava Bombarďáků: Klabouch – Ginzel, Soukup, Weinhard, Šefčík, Dvořáček, Sedlák, Chlumecký.

V dalším kole zajíždějí nyní v průběžném pořadí osmí Větřínští v sobotu 17. ledna až do daleké Poličky, kde se o důležité body pro postup do play off střetnou s domácím Novabrikem Polička a se sousedem v tabulce, v pořadí šestým týmem Vokno Kroměříž (pozn. – v uvedené tabulce jsou ještě započítané výsledky Fenixu Neratovice, který odstoupil ze soutěže).

Lukáš Beránek