Futsalisté v černožlutých barvách celku Bombarďáci Větřní za dva roky, kdy jsou účastníky celostátní futsal ligy, dokázali zahrát výborné zápasy, ale také několikrát své fandy zklamat.

V loňské sezoně Větřínští nepostoupili do play off jen velice těsně, reputaci si potom následně vylepšili účastí v semifinále národního poháru. Jaké plány má okresní zástupce v dnes startujícím novém ligovém ročníku, o tom už nám více řekl vedoucí mužstva a brankář v jedné osobě – Karel Klabouch.

Jak hodnotíte loňské vystoupení Bombarďáků v lize?

Loňskou účast v lize hodnotíme v celku opodstatněně jako neúspěšnou. Neprobojovali jsme se do play off, i když jsme postup mezi nejlepší osmičku měli ještě v posledním zápase základní části na domácím hřišti s Benagem ve své moci. K účasti ve vyřazovacích bojích stačilo „jen“ vyhrát.

Bohužel jsme o gól prohráli, i když se někteří naši konkurenti v boji o poslední postupovou příčku domnívali, že si  postup „pojistíme“ v domácím prostředí jiným způsobem než svojí hrou. Ukázali jsme jim, že náš tým se touto cestou nikdy nevydal a nevydá! Sportovně musím přiznat, že na play off jsme loni prostě neměli.

Byla malou náplastí alespoň účast v semifinále Českého poháru?

Vždy jsme rádi, když se probojujeme do závěrečného turnaje Českého poháru, což se nám daří již několik let po sobě. Start v poháru bereme vždy velmi zodpovědně. Letošní účast v semifinále nám bohužel náplastí na nepostup do ligového play off být nemůže, neboť jsme věděli, že semifinálový zápas s Jilemnicí je přímým bojem o postup do pohárové Evropy (pozn. – vzhledem k tomu, že pozdější vítěz Chemcomex vyhrál ligu).

I přesto, že jsme zápas měli dobře rozehraný, nepodařilo se nám jej dotáhnout do vítězného konce, v posledních minutách jsme podlehli tlaku Jilemnice a zápas prohráli. Naše zklamání z neúčasti v ligovém play off se tak ještě prohloubilo. Bereme vše ale sportovně a alespoň malou náplastí nám může být to, že jsme podlehli výborně hrající Jilemnici, která málem urvala vítěznou trofej i pražskému Chemcomexu.

Došlo před novou sezonou ke změnám v družstvu?

K drobným změnám v našem týmu dochází. Především se nám po roční odmlce vrací do týmu jeden z našich klíčových hráčů Milan Sedlák, který loňskou sezonu neodehrál z důvodu jeho podnikatelských aktivit. Dále se nám po návratu z ciziny, kde pobýval téměř dva roky, vrací Pavel Hlásenský.

Novými hráči pak jsou mladý talentovaný Bordač a kvalitní hráč kaplického Spartaku Martin Pulec. Naopak odchod z týmu jsme zaznamenali u Fischera.

Jaké kluby v lize řadíte mezi kandidáty na titul, případně na sestup?

Samozřejmě nelze jinak, než mezi favority na zisk titulu řadit týmy Chemcomexu a Stonavy. Může samozřejmě „vylítnout“ i tým, který v této chvíli za adepta na titul neřadíme. V minulosti už k takovémuto překvapení několikrát došlo. Kandidáty na spodní příčky si vůbec netroufám odhadovat. Jen doufám, že to nebudeme my.

S jakým umístěním by byli spokojeni Bombarďáci?

Je to každý rok stejné. Vzhledem k našim ještě stále nevelkým zkušenostem se sálovkou si nemůžeme dávat vyšší cíle než pokusit se probojovat mezi osmičku týmů hrající play off.

Kádr pro novou sezonu

Brankář:
Karel Klabouch.
Obránci: Zbyněk Ginzel, Jan Petřík, Jiří Šimeček, Martin Pulec, Ladislav Kuzma, David Štorc, Václav Beránek.
Útočníci: Rudolf Weinhard, Radek Soukup, Lukáš Pulec, Milan Sedlák, Ivan Friedl, Petr Bordač, Milan Homer, Pavel Hlásenský.

Bombarďáci Větřní se v sobotu vydají do třeboňské sportovní haly, kde se na úvod nové mistrovské sezony futsalové ligy utkají se dvěma kvalitními soupeři. Nejprve nastoupí proti Strabagu Lubryco Prachatice (15.00) a poté změří síly s favorizovaným Chemcomexem Praha (17.40).

Jan Petřík