Okresní zástupce v první futsalové lize – celek Bombarďáků Větřní – jel k dalším zápasům nejvyšší soutěže do hlavního města s cílem bodovat.

Na programu byly zápasy s dalším jihočeským týmem Strabagem Prachatice a druhým nováčkem, celkem Tullamore Dew Klatovy. Větřínští se, jak už se pomalu stává tradicí, vraceli spokojeni jen napůl.

Výhra a prohra

Bombarďáci Větřní – Strabag Prachatice 2:0 (1:0), branky: Homer, Chlumecký.

Při trochu divokém začátku prestižního jihočeského derby měly oba týmy řadu velkých šancí, ale diváci se branky ještě nedočkali. U domácích ve třech tutovkách neuspěl Soukup. Poprvé se síť za zády prachatického brankáře rozvlnila až ve 13. minutě, kdy po rohu vyraženou ránu Ginzela doklepl volný Homer – 0:1. Ve druhé půli Prachatičtí vrhali všechny síly do útoku, ale výborný Klabouch v brance Bombarďáků odolával. V době největšího tlaku soupeře se pak Větřínští dostali z brejku do přečíslení dvou hráčů na jednoho a zakončující Chlumecký bombou pod břevno rozhodl o tom, že vzájemná bilance v jihočeských derby této sezony se vyrovnala.

Tullamore Klatovy – Bombarďáci Větřní 5:3 (2:2), branky: Frous, Toman, Meszároš, Mužík, Hanzlík – Ginzel, Soukup, Homer.

Do partie nováčků vstoupili lépe Větřínští a už ve 2. minutě šli do vedení brankou matadora Ginzela. Domácí však v rozmezí necelých šedesáti vteřin v 8. minutě stav otočili. Do kabin se pak odcházelo za vyrovnaného stavu 2:2, když se prosadil Soukup. I nástup do druhého dějství se Bombarďákům vydařil a ve 23. minutě dal Homer na 2:3. Jenomže závěr patřil jasně domácím, kterým vyšlo vše, na co sáhli. Klatovští vsítili tři branky a zaslouženě si připsali všechny tři body.

Sestava Bombarďáků: Klabouch – Ginzel, Beránek, Chlumecký, Homer, Sedlák, Soukup, Sirotka.

V sobotu v Kaplici

Další dvojkolo sehrají Bombarďáci na domácí půdě, a to tentokrát v Kaplici. Zítra se v hale ZŠ Školní sedmí Větřínští postupně utkají s celky deváté Adrie Nový Bor a posledního Fenixu Neratovice. Třetím účastníkem bude prachatický Strabag.

Program – sobota 3. ledna 2009: 15.00 Bombarďáci Větřní – Nový Bor, 16.10 Prachatice – Nový Bor, 17.10 Bombarďáci Větřní – Neratovice, 18.20 Prachatice – Neratovice.

Lukáš Beránek
www.bombardi.estranky.cz