Větřínští v městě rybníků pokračovali v mizérii z předchozích klání, vyšli z derby se Strabagem Lubryco Prachatice a duelu s Trivelem Klatovy znovu bez bodu a v průběžné tabulce jim nadále patří předposlední příčka.

Bombarďáci Větřní – Strabag Prachatice 3:4 (0:3)

Branky domácích: Peťule 2, Bordač.

Prachatičtí si v derby postupně vytvořili čtyřbrankový náskok a Bombarďáci stačili už pouze korigovat. Nejprve se po rohovém vhazování trefil hlavou Bordač a snížil na 1:4. Po spolupráci s Ginzelem doklepával zblízka Peťule na 2:4, což byl pro tohoto hráče jeho premiérový gól v první lize sálové kopané.

Za protesty byl pak do konce zápasu vyloučen Weinhard, což snížilo naděje Bombarďáků. Přesto další důrazný atak před brankářem zakončil Peťule svým druhým gólem na 3:4. Ani bod ale nebyl Větřínským přán, když v závěrečném náporu nastřelil kapitán Soukup pouze břevno.

Bombarďáci Větřní – Klatovy 1:4 (1:1)

Branka domácích: Peťule.

Po krásné individuální akci Peťuleho a střele k tyči vedli Bombarďáci 1:0. Klatovským se ale podařilo brzy srovnat na poločasových 1:1. Po přestávce fauloval Soukup, ale nařízenou penaltu Klabouch bravurně zneškodnil. Závěr se však hostům povedl, když třemi brankami rozhodli o své nakonec přesvědčivé výhře.

Sestava Bombarďáků: Klabouch – Ginzel, Hlásenský, Štorc, Šimeček – Weinhard, Peťule, Soukup, Homer, Lukáš Pulec, Bordač. Trenér: Zbyněk Ginzel.

Další výsledky 11. a 12. kola: Jilemnice – Nový Bor 5:2, Zlín – Stonava 0:2, Jilemnice – Zlín 2:3, Nový Bor – Stonava 1:7, Chemcomex Praha – Klatovy 5:4, Prachatice – Chemcomex Praha 0:5, Běloves – Vamberk 3:4, Polička – FS Sádek 4:3, Běloves – Polička 1:2, Vamberk – FS Sádek 2:0.

V dalším dvojkole zamíří Bombarďáci Větřní už tuto sobotu 18. prosince až do daleké Rokytnice v Orlických horách, kde se postupně utkají s družstvy Bomby k tyči Vamberk (od 17.50) a SK Goll Běloves (od 18.40).

Jan Petřík, Karel Vosika