Pražankám se v letošním soutěžním ročníku zatím příliš nedaří a krčí se na předposledním místě s jednou jedinou výhrou. Favorit tedy byl jasně daný.

Kaplice – Bráník 6:2 (4:1)

Bezbrankové skóre vydrželo do 18. minuty, kdy se o úvodní branku postarala domácí kapitánka Pavla Křivová – 1:0.

Netrvalo dlouho a Kapličandy dalšími dvěma vstřelenými góly prakticky rozhodly o osudu celého utkání. Ve 20. minutě chybovala v rozehrávce hostující brankářka Kulišanová, k míči se snadno dostala Bernardová a nabídnutou příležitostí nepohrdla – 2:0.

Krátce na to unikla hostující obraně Benedová, proti její střele dokázala Kulišanová zakročit, ale vyraženého míče se zmocnila opět Bernardová, která si i v tomto případě počínala v koncovce zkušeně – 3:0.

S chutí hrající fotbalistky kaplického Spartaku přidaly po půlhodině čtvrtou branku, když po akci Bernardové s Křivovou hostující brankářku překonala Veronika Jedličková – 4:0.

Poté se poprvé v zápase prosadily gólově i Pražanky, když Poláčkovou překonala Šimůnková – 4:1. Do kabin tak šly domácí hráčky s tříbrankovým náskokem.

V úvodu druhého dějství chybovala gólmanka Spartaku, tu však na brankové čáře zastoupila spoluhráčka Vocedálková. V 53. minutě nastřelila tyč svatyně hostů Bartoníčková. Ta se však vstřeleného gólu dočkala po hodině hry, i když ke gólové radosti jí pomohla jedna z bránících hráček Bráníku, která nešťastně usměrnila její střelu do vlastní sítě – 5:1.

Pověstný půltucet gólů završily Kapličandy čtvrthodinu před koncem střetnutí, kdy se po rohovém kopu Křivové prosadila zakončující Vaňková – 6:1.

Poslední slovo v brankově bohatém utkání pak měla sedm minut před koncem hostující Holinská, jejíž gól stanovil konečné skóre 6:2.

Premiérový start v kaplickém dresu si odbyla větřínská Lucie Luptáková. Kapličandy si připsaly na konto čtvrtou výhru v řadě, na kterou se pokusí navázat v dalším střetnutí. V sedmém kole se představí v Bohutíně, kde domácí zápasy hraje béčko Příbrami.

Fakta – branky: 20. a 22. Bernardová, 18. Křivová, 30. V. Jedličková, 60. Bartoníčková, 76. Vaňková – 38. Šimůnková, 83. Holinská, rozhodčí Štika, ŽK 0:1 (L. Jedličková).

Sestava Kaplice: Poláčková – K. Jedličková (53. Kováříková), Vaňková, Koláčková (67. Luptáková), Vocedálková, Benedová (42. Vybíralová), Bernardová, Bartoníčková (63. Černochová), Tomášová, Křivová, V. Jedličková.

Další výsledky 6. kola: Ďáblice – Příbram B 1:5, Zlíchov – Mořina 5:0, Vonoklasy – Blatná 2:3, Horní Bříza – Holoubkov 0:6, Příkosice – Jižní Město 2:2.