DIVIZE

Ve většině soutěží jsou již hlavní otázky ohledně postupů a sestupů zodpovězeny, ale někde to budou ještě velké nervy…

Týká se to i nejvýše účinkujícího zástupce krumlovského regionu – divizního Slavoje Český Krumlov.

Zelenobílí si v předposledním kole penaltovou domácí prohrou s Mariánskými Lázněmi zadělali na velké potíže, neboť klesli na sestupovou čtrnáctou příčku, když se na ně dotáhly Přeštice, jež mají lepší vzájemnou bilanci. Krumlováci tak již nemají v derniéře vše ve vlastních rukou. Potřebují v sobotu bodovat (nejlépe vyhrát) v Hořovicích a na dálku budou sledovat jak uspěje Soběslav v Dobříši, za kterou slavojáci zaostávají o bod.

V sobotu v podvečer tak budeme vědět, zda českokrumlovský Slavoj bude i v další sezoně divizním týmem nebo budeme pod zámkem chodit na zápasy jihočeského krajského přeboru.

PRVNÍ TŘÍDY

V druhé nejvyšší oblastní soutěži – I.A třídě – mají oba okresní zástupci jasno.

Již před několika koly definitivně zachráněné Větřní drží v áčkové skupině desátou příčku, kterou může ještě vylepšit. Bude to mít ovšem těžké, protože v derniéře zavítá v sobotu k Malému jezu na trávník budějovické Slávie, se kterou na podzim doma padl 2:3.

Předposlední Velešín je již smířen se sestupem, ale v posledním kole chce dle slov ve finiši zaskakujícího kouče Stanislava Kysely doma zdolat třetí Týn nad Vltavou a potvrdit tak velmi dobré jaro.

V nejnižší krajské soutěži – I.B třídě – se v posledním šestadvacátém kole bude hrát jedno okresní derby. Atraktivní duel bude k vidění v sobotu už dvě hodiny před polednem v Loučovicích, kde v tabulce áčkové skupiny desátý Vltavan přivítá kaplický Spartak, jenž přijede s cílem uhájit lichotivé konečné stříbro a post nejproduktivnějšího týmu soutěže. Na podzim spartakovci zvítězili 2:0.

O hodně ovšem půjde v sobotu po poledni (13.30) v Nové Vsi a ve Zlaté Koruně. Oba okresní zástupci totiž budou usilovat o odvrácení sestupu do okresu. V tabulce dvanáctí a dvěma body náskoku disponující Novoveští potřebují k jistotě zdolat jarní štiku z Boršova. Zlatokorunští vzhlíží ke skalpu Suchdola a budou čekat na zaváhání svého okresního konkurenta v boji o udržení.

Před svými fanoušky odehrají poslední zápasy sezony v sobotu i zbývající dva celky. Frymburk hostí už dopoledne Klikov a půjde o konečné šesté místo. Poslední a sestupující Chvalšiny zamávají krajské soutěži v podvečerní partii s devátým Kamenným Újezdem.

OKRESNÍ PŘEBOR

V okresním přeboru je jasno o titulu a postupu Horní Plané, která zlatou sezonu uzavře na trávníku béčka Nové Vsi.

Druhé Dolní Dvořiště napíše tečku doma s Lipnem a Vyšší Brod bude hájit bronz v Křemži.

Na sestupových příčkách figurující béčko Frymburku uzavře sezonu doma s Přídolím a poslední Světlík se snad dá dohromady na zápas v Kájově.