V nedávno skončené kapitole oblíbené fotbalové tipovací soutěže Českokrumlovského deníku, která se na podzim hrála jako E.ON TIP LIGA, triumfoval s devítibodovým náskokem před dalšími dvěma medailisty a s celkovým ziskem  sto jednoho bodu Milan Růžička z Kaplice, jenž si koncem minulého týdne vyzvedl v redakci hlavní cenu věnovanou sponzorem.

„Tip ligu hrajeme s celou rodinou už více než pět let. Nejlépe jsem skončil celkově dvanáctý a vyhrál malý skládací stan.  Tentokrát to ale byly na konci opravdu hrozné nervy," předesílá podzimní tipovací král Milan Růžička a pokračuje: „V minulých ročnících jsem několikrát vyhrál v jednotlivých kolech, což se mi teď nedařilo. Párkrát jsem sice byl bodově mezi nejlepšími, ale vůbec mi nevycházely odhady na počet branek, kterých padlo buď hrozně moc nebo naopak málo. Od začátku jsem se ale držel v popředí. Uprostřed soutěže se mi pak  nepovedlo natipovat dvě kola a spadl jsem na páté místo. Po předposledním kole jsem měl náskok dvanácti bodů, ale za mnou bylo pět vyrovnaných soupeřů a každý mě ještě mohl dohnat. Naštěstí se nikdo neutrhl a mně dva body z těžkého posledního kola nakonec stačily. Byl to ale nervák. Na závěr byly čtyři remízy, Krumlov doma vyhrál, i když měl s prvním podle očekávání ztratit, ale nakonec to vyšlo."

A jaký má náš podzimní vítěz recept na správné tipování?

„Doma v Kaplici chodím na všechny fotbaly, mám na Spartak permanentku. V naší staré partě se s Jardou Grancem a Frantou Henžlem před každým kolem hecujeme a před každým zápasem doma se scházíme už hodinu dopředu a porovnáváme si tipy. Na Spartak se ale teď tipovalo dobře, i když jednou doma a pak třeba ve Svinech nečekaně prohrál. Samozřejmě ovšem musíte mít přehled i o dalších soutěžích. Já si z novin schovávám veškeré tabulky, které mi při tipování pomáhají. Sleduji v Deníku i komentáře fotbalového experta. Ty podzimní od Václava Tomky z Frymburku byly navíc i hodně zábavné. Doma se pak o tipech bavíme, i když manželka na mě nedá,  tipuje sama a vede si dobře. Třeba právě v tom posledním kole trefila tři remízy ze čtyř, což se mně nepovedlo."

Kaplický fotbalový expert ovšem nemá daleko ani k dalším sportům a zálibám…

„V Kaplici jsem sice fotbal hrál, ale jen za béčko. Mými hlavními sporty ale byly hokej a stolní tenis. Hokej jsem tady hrával ještě v době, kdy jsme byli lepší než Krumlov a Slavoj poráželi.  Se stolním tenisem jsem pak musel skončit kvůli zranění, ale přivedl jsem k němu syna. A teď v tom pokračují vnučky, které hrávaly a ještě hrají na republikové ligové úrovni. Mým velkým koníčkem je i muzika. Na každou dokopnou vezmu kytaru a je tu sranda. Už se těším na jaro, i když kluci to budou mít s návratem do kraje přes nabité Bavorovice hrozně těžké. A v tipování samozřejmě pokračovat budu. Tip liga je parádní soutěž. Každý hrací týden se těším na další kolo a vždy už ráno běžím do schránky pro noviny," uzavírá vítěz podzimní E.ON TIP LIGY Milan Růžička z Kaplice.