V áčkové skupině osamocená Nová Ves doma vydřela velmi cennou výhru nad čtvrtým Sezimovo Ústím a se 13 body si polepšila na jedenácté místo.

V béčku došlo ke střídání okresních stráží. Do tohoto kola lépe postavené Větřní vysoko padlo v Hrdějovicích a kleslo ze čtvrtého až na šesté místo. Naopak, posun pořadím vzhůru zaznamenal Velešín, jenž zvítězil na trávníku rezervy divizního Roudného a vyhoupl se z páté na třetí příčku.

Skupina A

Nová Ves / Brloh – Sezimovo Ústí 3:2 (1:1), branky: 16. Hüttner, 57. Pouzar z pen., 80. Fober – 23. Barteska, 68. Šmíd (ČK 0:1 – 57. Kadlec).

„Je nás málo, a tak jsme museli na lavičku povolat i třiapadesátiletého Šánu. Chtěli jsme hrát jednoduše, což se nám dvacet minut dařilo a šli jsme i do vedení. Pak nás ovšem kvalitní soupeř, který ukázal, že není nahoře náhodou, začal přehrávat. Do půle bylo srovnáno, po pauze jsme z penalty za sražení Švarce zase vedli a hosté šli do deseti. Na našem malém hřišti ale není oslabení o jednoho hráče takovou nevýhodou – a hosté opět srovnali. Naštěstí jsme v závěru rozhodli z dobře zahrané standardky, po které se hlavou trefil Fober. V otevřeném finiši měly oba týmy ještě několik šancí, ale stav se už nezměnil. Celý tým bojoval a s výborným soupeřem tentokrát odehrál velmi dobrý zápas," chválil trenér vítězů Lubomír Půlpán.

Sestava Nové Vsi: Novák – Brych, Anderle st., Fober, R. Postl – Pouzar, Anderle ml. (80. Šána), Vlček, Švarc – Fischer, Hüttner (89. Tejko).

Skupina B

Roudné B – Velešín 0:3 (0:1), branky: 34. Petr, 85. Fišer z pen., 86. F. Rozkošný.

„Navázali jsme na dva předchozí dobré zápasy a v Roudném zaslouženě vyhráli. Začali jsme aktivně, soupeři nedávali příliš prostoru a sami si vytvářeli šance. Tři dobré příležitosti jsme ale zahodili, naštěstí se pěkně zpoza vápna trefil Petr. Ve druhé půli jsme hráli trpělivě odzadu a v závěru ještě výhru pečetili. Opět pochválím celý tým a tentokrát vyzdvihnu Opekara, který odehrál výborný zápas. Jsme opět tam, kde chceme být. Místo na stupních chceme potvrdit i proti Slávii," vzhlíží velešínský kouč Milan Frnka k příštímu utkání proti čtvrtému týmu tabulky.

Sestava Velešína: Schneider – Zimek, Opekar, Trummer, Jirský – Fišer, Zatloukal, Grznárik, J. Rozkošný – Petr, F. Rozkošný (87. Severa).

Hrdějovice – Větřní 4:0 (0:0), branky: 74. Ridvan, 78. Suchan, 86. Kukačka, 89. Kudrle (ČK 0:3 – 61. Poláček, 82. Konečný a Dušek).

„Hodinu se hrál vyrovnaný zápas s minimem šancí na obou stranách. Pak to ovšem vzali do rukou rozhodčí a po evidentně otočeném faulu, což přiznal i domácí hráč, začali rozdávat karty – a hlavně nám. Byl to výsměch fotbalu! Ale to nic nemění na tom, že jsme měli udržet nervy. Nedisciplinovaností jsme se oslabili, je nás pár a příště musíme sáhnout pro další kluky do béčka," ví hrající větřínský trenér Zbyněk Ginzel.

Sestava Větřní: Pavelka – Vnuk (85. Votýpka), Ginzel, Dušek – Konečný, Poláček, Sukdolák, Bordač, Gutheis – Decarli (87. Hromada), Přibyl.