V oblíbené rubrice oslovený expert komentuje vybrané víkendové zápasy fotbalových týmů z regionu v různých soutěžích, a to většinou duely, které najdete v daném kole E.ON Tip Ligy čtenářů.

Dnes nám třiačtyřicetiletý frymburský matador k duelům předposledního – jedenáctého – kola řekl:

Č. Krumlov – Sušice (divize): „Šestý Slavoj, který před týdnem vybojoval po gólu roku Patrika Dvořáka a následném penaltovém rozstřelu dva cenné body v Karlových Varech, přivítá na svém stadionu Sušici. Ta naposledy prohrála se třetím Hořovickem a přetahuje se s Chebem o poslední místo. Krumlov, který zažívá svoji nejlepší novodobou divizní sezonu, doposud v soutěži nasbíral o osmadvacet bodů víc než „sólisti" ze Sušice a atakuje nejlepší pětku. To se také projeví i v tomto utkání, které zelenobílí při své domácí derniéře bez problému vyhrají. V Sušici Slavoj na podzim nastřílel pět branek, tak by tuto normu mohl dodržet i před domácím početným publikem."

Velešín – Malonty (I.B třída): „Nejlepší tým soutěže z Velešína, který na jaře neztratil ani bod a suverénním způsobem si minulý víkend pojistil postup, když doslova deklasoval plánskou Smrčinu na jejím hřišti 6:0, přivítá tentokrát pod komínem Jihostroje dalšího soupeře z úplného chvostu tabulky. Malonty v minulém kole porazily poslední Křemži a zajistily si, že v soutěži neskončí poslední. Čekám, že po oslavách návratu do I.A třídy dá trenér domácích Standa Kysela příležitost i někomu z lavičky náhradníků a možná i z B týmu. Ale ani to by nemělo mít vliv na výsledek. Velešín si jistě nebude chtít nechat pokazit stoprocentní jarní úspěšnost, tudíž to vidím na jasnou záležitost domácího mužstva! Nezbývá mi než Velešínu vyseknout za předvedené výkony poklonu a pogratulovat mu k opětovnému postupu o soutěž výš!"

Křemže – Kaplice B (I.B třída): „Křemže je po porážce v Malontech již jistým sestupujícím a minimálně rok si bude muset kopnout okresní přebor. Doufám, že to kluci od Kletě nezabalí a že se v zápasech za frymburské béčko ještě na trávníku uvidím s některými křemežskými legendami, ke kterým patří například Žora Filip, Michal Chromý, Martin Vosika, Venca Novák, Venca Anderle, Míra Novotný či Jirka Stráský. Hoši, hlavy vzhůru, potrénujte a už se těším až se potkáme v přeboru! Kaplické béčko v posledním zápase neuspělo na půdě tabulkového souseda ze Sedlce, kde sice po trefách Faltuse vedlo v poločase už o dvě branky, ale v tom druhém dostal Spartak lekci z produktivity a po porážce 2:4 odjížděl domů s prázdnou. Domácí Sokol může tentokrát hrát derby s čistou hlavou, Kaplici také o nic nejde, tak to tady vidím spíše na souboj dvou skvělých mladých gólmanů. Myslím, že duel Martin Končok versus Franta Říha junior skončí protentokrát plichtou."

Vyšší Brod – Černá (OP): „Minulé kolo byla opět klasika v podání Černé, tedy Koza dvakrát, Vrba a Haviernik po jednom – a Zlatka dostala u Lipna čtyřku. Brod to měl o poznání těžší, když zajížděl na horkou půdu do Chvalšin. Tam sice prohrál nejtěsnějším rozdílem, když se do centru od lajny opřel rychlonohý Lukáš Fučík a k překvapení hlavně hostujícího gólmana Dana Rapčana, kterému se tohle často nestává, skončil balón za tyčí. I takový gól se ale počítá a opět se potvrdilo, že chvalšinský Sokol je týmem jara! Černé stačí k postupu jedna výhra, ale bude si na ni dle mého muset počkat až v posledním kole doma, protože z Vyšáku si odveze pouze bod za remízu. Tedy pokud uhlídá Jirku Gondeka, který se před týdnem pravděpodobně zbláznil a dal za béčko čtyři góly Holubovu!"

Benešov – Větřní B (OS): „Čtvrtý Benešov, který na vedoucí Větřní ztrácí dvě kola před koncem pět bodů, měl před týdnem volno a tudíž pošetřil síly, které bude v tomto zajímavém duelu potřebovat. Větřínské béčko si po dobré sezoně může v případě výhry už zajistit postup mezi okresní elitu. Větřínská rezerva naposledy doma porazila nepříjemné Horního Dvořiště 4:2 a bude v nedělní benešovské partii opět posílena o několik pendlů z áčka. Stoper Zbyňa Ginzel a snajpr Milan Homer se účastní výjezdů béčka pravidelně a pokud k nim ještě přibude matador okresních zelených pažitů Jirka Sukdolák, který se zotavil po zranění, tak můžou Pečky už po Benešově slavit!"