Okresní přebor

Už dvě kola před koncem se rozhodlo o přeborníkovi sezony 2015/16. Tím jsou Chvalšinští, kterým na dálku pomohli Křemežští. Lídr nejtěsnějším výsledkem brankou Lukáše Fučíka uspěl za tři body v Přídolí a připsal si na konto patnáctou výhru v ročníku.

Druhý FC Vltava hostoval pod Kletí, kde sice po necelé půlhodině prohrával, ale pak na přelomu poločasů patnáctou trefou Michala Tomana v sezoně a trestným kopem matadora Milana Somolíka hned po pauze stav otočil. Jenomže domácí v 70. minutě z nájezdu Martina Vosiky srovnali a pak dorážkou Petra Kouby připravili favoritovi čtvrtou prohru v sezoně. Chvalšinští tak mají již nedostižný sedmibodový náskok – a mohou slavit titul i návrat do I.B třídy!

Možnost bodově se dotáhnout na za jistých okolností druhou postupovou příčku prováhala Zlatá Koruna remízou na hřišti o záchranu bojující rezervy Velešína.

Napilno měli hráči béčka Nové Vsi a Malont, kteří kromě duelů 20. dějství hráli navíc páteční dohrávku odloženého 17. kola. Hraničář nedělní remízou přidělil černého Petra už jistě sestupujícího týmu béčku Větřní.

Kájovští vysoko vyhráli v Dolním Dvořišti, kde na výsledných 1:5 v poslední minutě pečetil přesnou hlavičkou hrající šestapadesátiletý(!) kouč hostů Miroslav Grabec.

Výsledky OPM – dohrávka 17. kola: Nová Ves / Brloh B – Malonty 4:1 (2:1) 5. Pouzar, 34. Veverka, 60. J. Postl, 77. Ďurica – 43. Mezei, 20. kolo: Přídolí – Chvalšiny 0:1 (0:1) 23. L. Fučík, Křemže – FC Vltava 3:2 (1:1) 23. J. Fučík, 70. M. Vosika, 80. P. Kouba – 38. Toman, 47. Somolík, Velešín B – Zlatá Koruna 3:3 (2:1) 10. a 33. Fišer, 78. Čulík – 82. a 89. Sláma, 12. Ohnsorg, Dolní Dvořiště – Kájov 1:5 (1:3) 22. Zeman – 27. a 32. Kolaj, 8. Šmikmátor, 84. Čermák, 90. Grabec, Větřní B – Malonty 4:4 (2:2) 17., 54. a 87. Cifreund, 35. Hlásenský – 37. a 89. Pulec, 25. Kouba, 90.(+2) Beutl, Frymburk B – Nová Ves / Brloh B 3:2 (1:1) 33. Malák, 47. Juhaňák z penalty, 87. Salzer – 35. T. Hüttner, 56. Ďurica.

Okresní soutěž

V nedělním taháku skupiny o mistra soutěže se utkalo druhé Lipno s prvním Světlíkem. Po boji se soupeři dělili a lídr má dvě kola před cílem nadále čtyřbodový náskok.

4. kolo nadstavby OSM – skupina o 1. až 4. místo: Romo Č. Krumlov – Benešov 4:1 (2:1) 18. Milan Kotlár, 21. Žigo, 53. A. Důnka, 70. Martin Kotlár – 25. Přívratský, Lipno – Světlík 1:1 (1:1) 20. Panský – 28. Mendel.

4. kolo nadstavby OSM – skupina o 5. až 8. místo: Rožmberk – Vyšší Brod B 1:5 (1:2) 5. Z. Fatura – 21. a 55. Rohlík, 45. J. Filip, 50. R. Bäuml, 60. V. Syrovátka, Horní Dvořiště – Holubov 8:1 (4:1) 35. a 88. Pícha, 84. a 86. Gabor, 5. L. Plosz, 8. J. Plosz, 30. Koller, 64. Vaňásek - 25. Bukovinský z penalty.