Trenérů třináctého a čtrnáctého týmu podzimní tabulky jsme se dotazovali:

1/ Jste spokojen s úrovní zimní přípravy vašeho týmu?

2/ Došlo v kádru mužstva před startem jara ke změnám?

3/ S jakým cílem jdete do jarní části mistrovské sezony?

13. Chvalšiny

Chvalšinský nováček jde do jarních bojů o záchranu v čele s trenérem Zdeňkem Čarkem, jenž nám řekl:

1/ Účast na trénincích byla velice dobrá. Máme v týmu hodně studentů, takže v úterý nás chodilo deset dvanáct, ale v pátek i osmnáct, což je výborné. I zápasová příprava proběhla podle plánu. Hráli jsme dvě utkání na prachatické umělce (pozn. – Záblatí 2:0, Oberneukirchen 2:4) a generálku doma s béčkem Nové Vsi (4:1). Opět se ale ukázalo, že největší problém máme v koncovce. Na tom musíme stále pracovat. Třeba v generálce jsme sice dali čtyři góly, ale nejméně dvakrát tolik velkých šancí ještě zahodili.

2/ Potřebovali jsme gólmana a na tento post z Krumlova přišel Kothánek. Ten u nás ale hostuje z Velešína, což platí i pro útočníka Hynšta. Ještě jednáme o příchodu Šebka z Krumlova, což by se mělo dotáhnout tento týden. Do přípravy se znovu zapojil i Lamač. Jediným odchodem je hostování Vosiky v Křemži. A do přípravy se z osobních důvodů nezapojili Paráček a Pilát. Pokud znovu začnou, tak bude v kádru dvacet hráčů, což je víc než dostatečné.

3/ Musíme prolomit naší střeleckou nemohoucnost a pokusíme se trpělivě sbírat body. Na podzim jsme vstřelili vůbec nejméně gólů a zbytečně ztráceli za remízy. Začínáme v Krumlově a pak máme doma Větřní a Mladé. Začátek bude rozhodující. Pokud z těchto tří zápasů uhrajeme šest bodů, tak budeme zase ve hře a věřím, že se o záchranu ještě popereme.

14. Kaplice B

Bez výhry a s pouhopouhými čtyřmi podzimními body rozehraje jarní odvety kaplické béčko pod taktovkou kouče Petra Lesňáka, který nám odpovídal takto:

1/ Začali jsme trénovat koncem ledna a docházka byla celkem dobrá, v průměru chodilo čtrnáct lidí. V únoru jsme pak měli třídenní soustředění na Lipně, kde nás bylo také hodně. V zápasové přípravě jsme hráli na Hluboké proti Vodňanům (pozn. – 2:5) a soupeři z krajského přeboru byli většinu utkání vyrovnaným protivníkem. Pak nám odřekla zápas budějovická Lokomotiva, a tak jsme se doma utkali se Soběnovem (14:1), což nás moc neprověřilo. V generálce s Dolním Dvořištěm (5:1) to už bylo lepší. Trénovali jsme poctivě a přípravu celkově hodnotím jako dobrou.

2/ Pokud to budeme brát jako příchod, tak z áčka se vrátil Vosátka. Na hostování jsme nově získali Růžičku z Dolňáku a prodloužili hostování Jana Říhy z Malont. Z dorostenců pak s námi celou přípravu odmakal Denis Roule. Jinak nikdo nový u nás není.

3/ Chceme soutěž hlavně důstojně dohrát a potrápit všechny soupeře. Bodů je málo, svoje problémy má i áčko, od čehož se odvíjí i naše sestava. Bude to hodně těžké, ale určitě se ještě popereme. Když se nám povedou první dva zápasy doma, tak věřím, že s tím ještě něco uděláme.