Poslední a již jistě sestupující nováček z Chvalšin se dokázal vytáhnout na průběžně druhý Frymburk, v tabulce předposlední béčko Kaplice pak rozstřílelo na jaře se trápící Vyšší Brod a ještě drží naději na záchranu.

Chvalšiny – Frymburk 1:1 (0:0)

Převaha byla na straně favorizovaných hostů, ale v půli byl stav bezbrankový. Po hodině hry se už Frymburští prosadili, když po akci M. Račáka se pěkně z voleje trefil střídající Bagoni na 0:1.

Domácí však neskládali zbraně a byli po zásluze odměněni vyrovnávací trefou. V 72. minutě se po centru do vápna odražený míč před šestnáctkou snesl k nohám Pavla Postla, který životní trefou nádherně vymetl šibenici Vítkovy branky – 1:1.

A domácím mohlo být ještě veseleji, ale to by Kopřiva s Podskalským museli lépe vyřešit přečíslení pět minut před koncem, kdy posledně jmenovaný místo přihrávky na lépe postaveného spoluhráče volil střelu, která se neujala – a body se rozdělily.

Sestavy – Chvalšiny: Kothánek – Maxa, Kliner, Holas, Lamač – Tancer, M. Postl, Hynšt, P. Postl – Podskalský, Kopřiva (88. Paráček), Frymburk: Vítek – J. Grohman, Kuna, D. Račák (46. Kaňa), Tomka – Mrázik, Micák, M. Račák, Michal – Budík, Kubeš (46. Bagoni).

Trenér Zdeněk Čarek (Chvalšiny): „Změnili jsme taktiku a nese to ovoce. Už druhý zápas jsme odehráli velmi dobře se zaměřením na defenzívu. Pochválit musím celou obranu a vyzdvihnout chci výkon Klinera, kterého jsme přeškolili z útočníka na stopera a on na tomto postu hraje velmi dobře. Stejně jako minule v Kameňáku jsme hráli disciplinovaně, měli v zápase víc šancí, ale s naší produktivitou je to pořád stejné. Naštěstí dal Pavel Postl asi životní gól a zaslouženou remízu jsme vybojovali."

Trenér Jan Turcovský (Frymburk): „V prvním poločase tam bylo několik slibných situací, ze kterých jsme ale vedoucí gól nedali. Po velmi pěkné akci se to povedlo až po hodině hry, ale domácí nadále hrozili z brejků a podařilo se jim neméně krásným gólem vyrovnat. Viděl jsme tam potom faul na Michala ve vápně, ale penalta se nepískala. Na víc jsme se už potom nezmohli. Remíza je ovšem vzhledem k obrazu hry spravedlivá, Chvalšiny si ten bod ze předvedený dobrý výkon zasloužily."

Kaplice B – V. Brod 4:1 (1:1)

Domácí nastoupili i s pendly a už v 6. minutě šli do vedení trefou Janury. Od 27. minuty se ale začínalo znovu, když Martin Syrovátka vyrovnal na 1:1.

Osm minut po pauze spartakovci ze standardky dorážkou Františka Kouby znovu odskočili a v posledních deseti minutách pak dalšími dvěma trefami pečetili. Podruhé v utkání se prosadil F. Kouba a po spolupráci pendlů Vávra z nahrávky Krauskopfa dal na 4:1.

Sestavy - Kaplice B: Rybák – Kapec (46. Chlasták), Vávra, Fiala, Koclíř, Růžička, Kubata, Jirka, Zifčák (40. Krauskopf), Janura (68. Roule), F. Kouba, V. Brod: Rapčan – Sosna, Bartoň, V. Syrovátka, Bartoň ml., M. Syrovátka (85. Kubinec), Pomije, Jirkal, Dibďák, Račák, Gondek (78. Hulič).

Trenér Petr Lesňák (Kaplice B): „Vítězství v tomto derby je hodně důležité a ještě nás drží v kontaktu s celky nad námi a ve hře. Dobře jsme začali a rychle se ujali vedení, ale hosté vyrovnali. Do druhého poločasu jsme udělali dvě změny a pak už to bylo celkem v naší režii. Postupně bylo vidět, že Vyšší Brod má také v současnosti problémy s hráči. U nás byly znát posily z áčka. Krauskopf, Vávra i Janura hráli dobrý zápas, i když měli v nohách dopolední utkání v Prachaticích. Příště nás čeká Mladé a tady půjde o šest bodů. Pokud chceme ještě myslet na záchranu, potřebujeme znovu vyhrát!"

Trenér Jaroslav Jirkal (Vyšší Brod): „Herně jsme měli hlavně v prvním poločase navrch, ale veškerá naše převaha byla jen po šestnáctku, kde pak všechno končí. Hra v poli je ještě celkem slušná, ale v koncovce jsme jaloví, což se opakuje téměř v každém zápase. Dostali jsme góly po hrubkách a ze závarů, podobné situace na druhé straně však sami využít nedokážeme."

Karel Vosika, Libor Granec