Naposledy se jim to povedlo 5. května 2010 v Mladé Boleslavi, kde díky gólu Ladislava Volešáka zvítězili 1:0.

S cílem konečně zlomit tuto černou sérii jedou budějovičtí fotbalisté do Uherského Hradiště, kde je v sobotu od 19 hodin čeká duel s domácím Slováckem, které po třech úvodních kolech, v nichž neuhrálo ani bod, další tři kola už v lize neprohrálo. „V Olomouci, kde se štěstím remízovali, se chytli a daří se jim. Hlavně doma jsou hodně nepříjemní, díky rychlým hráčům po stranách jsou silní směrem dopředu a k tomu Došek se dostal do té formy, kterou kdysi dávno v Brně a ve Spartě měl,“ upozorňuje na dlouhána v týmu Slovácka, jenž hlavně z centrů ze stran a ze standardek dokáže hodně vytěžit.

Slovácko od začátku sezóny provázejí zranění, která se nepodařilo ani v reprezentační přestávce doléčit, a tak musí trenér Slovácka i nadále řešit problémy se sestavou. „Bohužel zdravotní stav hráčů není pořád dobrý. V přípravě proti Zamalku nenastoupil Kordula, má problémy s lýtkem. Totéž platí o Ondřejkovi, mimo hru je i nadále Volešák s Perůtkou a v úterý musel hřiště opustit i Hlúpik. Do soboty ale je ještě dost času, takže doufám, že alespoň dva z hráčů budou moci proti Budějovicím nastoupit,“ přeje si trenér Miroslav Soukup. Soupeře z jihu Čech nepodceňuje. „Nečeká nás nic jednoduchého,“ podotkl pro klubový web trenér Slovácka, jenž fotbalisty Dynama osobně sledoval v duelu s Baníkem. „A mohu říci, že nás čeká velice nepříjemný soupeř,“ zdůraznil.

Ciprovi svěřenci, kteří před týdnem uhráli doma s Baníkem první ligový bod, a byť je další domácí ztráta mrzela, na výkon by chtěli navázat i v sobotu na Slovácku. „Bůhví jak dobrá naše hra asi nebyla, pozitivní věci tam ale byly,“ říká Cipro, kterého ěšilo hlavně to, že po dlouhé době tým odehrál zápas s nulou. „Oproti předchozím zápasům, kdy průměr obdržených gólů byl šílený, je to příslib do budoucna,“ věří.

Příliš změn v sestavě tudíž asi nebude. „Novák si odbyl trest za červenou kartu a vrací se to týmu. Neříkám, že do sestavy, k dispozici ale bude.“ Chybět ale bude Rýdel. „Čeká ho magnetická rezonance, ale vypadá to špatně,“ vraští čelo Cipro. Byť z Chelsea přišel na hostování nadějný gólman Delač, chytat by měl Křížek. „Já nevidím jediný důvod, proč bych měl teď Křížka měnit,“ krčil kouč Dynama rameny.

Cíl je jasný. „Chceme body, chceme vyhrát. Ale totéž chce i náš soupeř,“ pousmál se budějovický kouč, jenž se ale nijak netají tím, že dle jeho přesvědčení dají hráči do zápasu maximum. „Všichni si dobře uvědomují, oč nám v této době jde. Že je v sázce první liga,“ uzavřel svůj pohled na sobotní zápas František Cipro.

Machovec: Co jsem slyšel, doma prý jsou hrozně silní

Přestože 25letý obránce Jaroslav Machovec, jenž s fotbalem začínal v Nitře a do Dynama přišel na hostování z Trnavy, se trenéru Ciprovi na Střeleckém ostrově hlásil jen pár dní před důležitým utkání I. ligy s Baníkem, dostal od staronového kouče Dynama důvěru v základní sestavě.

Určitě jste šel do premiérového zápasu s nějakými představami, jak se vám podařilo je naplnit?

Čekal jsem, že budeme bodovat naplno. To se nám bohužel nepodařilo, tak alespoň že máme v lize už první bod.

Myslíte, že i ten bod by mohl pro vás být povzbuzením?

Věřím, že ano. A hlavně, nedostali jsme gól. Teď jen ještě, abychom měli i trochu štěstí a k té nule vzadu jsme přidali i nějaký gól.

Jak se hrálo vám osobně? Trenér vás spíš chválil, byl jste vy sám se sebou spokojen?

Ještě nejsme úplně tak dobře sehraní, přesto se mi hrálo dobře. Baník neměl vlastně žádnou velkou šanci. Pochopitelně až na ten brejk v poslední minutě. Gól jsme ale nedostali.

Jenže jste taky žádný nedali…

Myslím, že i to přijde, a že ty šance, co útočníci zahazovali, začneme i proměňovat. To je otázka času, kdy se to zlomí.

Jak se hrálo třeba na Svěrkoše? To je útočník hodně zvučného jména.

Je to výborný hráč, já tam ale hlavně měl při sobě Šenkeříka, jenž byl docela nepříjemný. Ale to byl i Svěrkoš, je to hodně moc pohyblivý hráč.

Vedle obranných úkolů jste se snažil i podporovat ofenzivní činnost a často jste vyjížděl podél levé lajny dopředu. Je vám takový styl blízký?

Jistě, ostatně já hrával už taky útočníka, už jsem hodně postů vystřídal. Ale na beku jsem zvyklý hrát nejvíc. Dopředu mě to ale táhne, a když je možnost, rád zaútočím. Když ale jdu dopředu, musí za mě levý záložník zaskočit.

Ve druhé půli jste zahrával i jeden trestný kop a brankář Baníku měl s vaší střelou dost starostí. Jste i na takové přímé kopy specialistou?

V Nitře i v Trnavě jsem z takových vzdáleností standardky kopal. Moc gólů jsem z toho sice nedal, až tak špatně jsem ty trestňáky, myslím si, ale nekopal.

V sobotu vás čeká zápas v Uherském Hradišti proti Slovácku. Už jste si někdy proti Slovácku zahrál?

Ano, ještě když jsem hrál za Petržalku, tak jsme proti Slovácku hráli přípravu. To ještě ve Slovácku byl Lukáš Zelenka. Teď kluky ze Slovácka moc neznám, akorát Slováka Košuta, co tam hraje posledního. Jeho znám, protože pochází z Nitry. Nikoho jiného ne, ale co jsem slyšel, jsou prý doma hrozně silní. Přesto doufám, že tam nějaké body získáme.

Slovácko je doma silné i proto, že dle mínění mnoha expertů oporu i v divácích. Má totiž možná nejlepší fanoušky v celé republice.

To máte pravdu, to mi kluci taky říkali. Že doma jsou silní ve hře, ale že sílu mají i v hledišti.

To všechno souhlasí, nicméně vy jste rozdali doma tolik bodů, že teď je musíte získávat i někde venku…

To i my víme a věřím, že můžeme už teď v sobotu uspět. Určitě se o to pokusíme.