„Ačkoli jsme avizovali, že hledáme trenérskou osobnost mimo klub, po odmítnutí Jozefa Chovance a Pavla Hapala se nám volba Františka Cipra jeví být ideální variantou,“ uvedl Karel Poborský, předseda představenstva SK Dynamo, a. s.

František Cipro, jenž v klubu podepíše smlouvu do konce sezony, se vrací na lavičku Dynama po čtyřech letech. Od ledna letošního roku už ale v Dynamu působí jako hlavní skaut. „Budějovice jsou vedle Slavie, kde jsem deset let byl jako hráč, čtyři roky jako trenér a další roky také v jiných funkcích, klubem mého srdce. Byť jsem tu za muže odehrál jen jeden rok před vojnou. Ale začínal jsem na Střeláku jako desetiletý kluk a prožil tady nádherné chvíle v dorostu, který tehdy patřil v zemi k nejlepším,“ uvedl Cipro v rozhovoru pro Deník, když před dvěma roky vzpomínal na své působení v roli trenéra Dynama.

A byť staré pravidlo říká, že dvakrát nevstoupíš do jedné řeky, po čtyřech letech se Cipro na lavičku Dynama vrací.

„Ta nabídka byla ve vzduchu už delší dobu a v podstatě se v úterý akorát aktualizovala,“ uvedl staronový kouč a dodal, že na rozmýšlení tudíž moc času neměl. „Všelijaké debaty a hovory byly, naostro jsme jednali ale až v úterý, kdy se já také rozhodl tuto nabídku akceptovat. Definitivní rozhodnutí padlo ale až dnes poté, co jsem hovořil s Karlem Poborským“ uvedl Cipro ve středu na Složišti, kdy ještě v civilu sledoval dopolední trénink ligového mužstva.

Na zmíněném tréninku byla i nová akvizice, kterou je pětadvacetiletý slovenský zadák Jaroslav Machovec, jenž do Dynama přichází z Trnavy na hostování s následnou opcí.

Další změny v kádru nevyloučil ani nový kouč. „K některým změnám musí dojít, ať už jde o nominaci k zápasům či hráčské pozice. Vyjadřovat se k nim ale nebudu, nejdříve se o nich dozví hráči kabině,“ zdůraznil Cipro.

Na dotaz, zda znalost týmu i prostředí bude pro něj výhodou, jen pokrčil rameny. „Od ledna jsem nevynechal jediný zápas Dynama, viděl jsem i všech pět prvních zápasů v lize. Hráče tudíž dobře znám, ostatně některé z nich jsem ještě trénoval a do áčka je přivedl,“ namátkou zmínil útočníky Ondráška a Stráského.

Mluvit o cílech a plánech, s nimiž se na post trenéra vrací, Cipro považuje za zbytečné. „Všem je nám jasné, že prvořadým úkolem je udržet v Budějovicích ligu. Bohužel situace je, jaká je. A nemusíme si vůbec nic namlouvat, určitě je krajně obtížná. Pět zápasů, nula bodů, žádná sláva. Ani los není nijak příznivý,“ vraštil čelo zkušený trenér, který prvně povede tým tuto neděli na Střeleckém ostrově proti Baníku. „Přes všechny problémy, v nichž Baník teď je, pořád je to Baník. Se vším všudy,“ podtrhl Cipro.

Do nedělního zápasu, který začíná na Střeleckém ostrově v tradičních 17 hodin a vstup na něj dle rozhodnutí vedení klubu je pouhých padesát korun, půjdou Ciprovi svěřenci s cílem černou sérii zlomit a konečně vyhrát. „Situace není růžová, nikdo z nás ale hůl neláme,“ ujistil nový trenér František Cipro, že pro to, aby v Budějovicích liga zůstala, všichni udělají maximum.