Čížová přijela již s novým trenérem, kterým se v týdnu stal Zdeněk Staroba. Slavojáci do utkání zase připravili rotaci hned několika hráčů napříč základní sestavou.

Radovali se však hosté, jejichž elitní snajpr Jirouš svým hattrickem poslal slavojáky na předposlední místo tabulky. Zelenobílí se však paradoxně za svůj předvedený výkon, především ve druhém poločase, nemusí stydět, ale gól by asi nedali, ani kdyby se hrálo do půlnoci.

Č. Krumlov - Čížová 0:3 (0:2)

Začátek derby přinesl opatrný vyrovnaný fotbal. Branku poprvé trefil domácí P. Svoboda, ale hosté nelenili a exsparťan Jirouš v 11. minutě názorně ukázal, že s ním zelenobílí budou mít velkou práci. Po centru Zahrádky si míč s přehledem zpracoval, uvolnil se, ale radost mu ještě nedopřál blok domácích obránců.

Důležitý moment přišel v 16. minutě, kdy musel nedobrovolně opustit hřiště domácí kapitán V. Beránek, jenž se marně pokoušel rozběhat šlapák z úvodu zápasu.

Domácí ale dostali jedinečnou možnost střelecky se chytit, když arbitři po chvíli domlouvání odpískali pokutový kop po kontaktu brankáře Bébra s pronikajícím P. Svobodou. Exekutor Babouček, který se až dosud v sezoně v této činnosti nemýlil, však poměrně laxně vystřelil a nechal poprvé v zápase vyniknout skvělého nepříliš vysokého mladíka v bráně hostů.

A protože fotbal má své zásady, tak za dvě minuty Jirouš potvrdil jednu z nich, a to nedáš – dostaneš. Pro čížovského střelce nebylo žádným problémem zpracování míče na ose hřiště nedaleko vápna a vzápětí nedal Š. Beránkovi šanci – 0:1.

Slavojáci mohli odpovědět ve 25. minutě P. Svobodou, ale ten podobně jako v dalším průběhu zápasu ještě několikrát střelecky selhal. Na druhé straně to byl opět Jirouš, který ve 35. minutě bez zaváhání proměnil penaltu po faulu brankáře Š. Beránka na Polodnu – 0:2.

Ve druhém poločase se už hrálo jen na jednu bránu. Čížová byla pod permanentním tlakem, zvýšená aktivita a hra po zemi domácího týmu na ni platily. Co však byla drtivá převaha krumlovských hráčů platná, když zahazovali, co se dalo.

Hosté odvrátili na roh pokus Klivandy, náběh P. Svobody zakončila rána z téměř nulového úhlu na chlup přesně do boční spojnice břevna s tyčí. Potom domácí skvěle kombinovali středem hřiště a v koncovce opět selhal smolař P. Svoboda. Pokusem těsně nad skončil závar před brankou po výborném rozehrání standardky Kabeleho. V 59. minutě se v koncovce opět neprosadil P. Svoboda. Posléze si výborně navedl míč na střed vápna Novák a zastavil ho až faul. Kabeleho trestňák ale zlikvidoval skvělý Bébr. Po chvíli P. Svoboda posadil míč přesně na hlavu Klivandy, ale i tato tutovka trefila jen výborně postaveného gólmana hostů.

V 76. minutě se hosté ve druhé půli prakticky poprvé dostali za půlku, na konci rychlého brejku byl Polodna, ale Š. Beránek ho vychytal. Druhý brejk o osm minut později však už chladnokrevně zakončil střelou k zadní tyči kat zelenobílých Jirouš – 0:3. Na výsledku již nic nezměnily ani další nájezdy na znatelně fyzicky odcházející obranné šiky Čížové včetně tutovky z hlavy Klivandy.

Fakta – branky: 22., 35. z penalty a 84. Jirouš, žluté karty 2:0 (Wagner, Kabele), rozhodčí Štuk, 130 diváků, sestava Slavoje: Š. Beránek – Kabele, Dudák, M. Svoboda (73. Žilenko), Wagner – Kroupa, Novák (88. Rytíř), Klivanda, V. Beránek (16. Persán – 73. Jakeš) – Babouček (46. Špát), P. Svoboda.

Výsledek je pro slavojáky hodně krutý, ale i takový je fotbal…

„Soupeř vystřelil třikrát na branku a dal tři góly. Na ty se ovšem hraje a my se ze spousty i těch nejvyloženějších šancí neprosadili. Góly nedáváme a střelecká nemohoucnost nás sráží níž a níž. Při tom na hráčích byla vidět chuť a odhodlání se s tím poprat. Ohledně snahy a bojovnosti toho nemám klukům moc co vyčítat. V první půli tam ovšem byly dva klíčové momenty. První nepříjemností bylo nucené odstoupení Vaška Beránka, který jako nejzkušenější je tahounem. Druhým momentem byla neproměněná penalta a vzápětí inkasovaná branka. Přestože jsme pak v půli prohrávali o dva, tak jsme to ve druhém poločase mohli klidně otočit. Hrálo se na jednu branku, ale gól bychom snad nedali ani do půlnoci," posteskl si kouč zelenobílých Jiří Svoboda.

Krumlovští, jak již bylo řečeno, po páté prohře v ročníku klesli na předposlední místo. O vylepšení nelichotivé bilance se budou pokoušet v nedělním utkání na půdě aktuálně čtvrtých Sedlčan.

František Lippl, Karel Vosika