U béčka českokrumlovského Slavoje už v závěru minulé sezony vystřídal Michala Procházku na pozici hrajícího trenéra jiný aktivní hráč, a to Jan Petřík. I tomu jsme před startem nového ročníku fotbalové I. B třídy položili stejný okruh otázek, jako hornoplánskému trenérovi Miroslavu Schönkyplovi (viz. na jiném místě).

1/ Na hostování do Kájova odešli Mašek se Švábem, do Větřní pak Homer s Hlásenským. Petr Kotlár odešel do Světlíku, Kantor do Brna a trio Hamberger, Opolcer a Gondek ukončilo kariéru. A ještě je tu otázka brankáře Václava Čábely, o jehož případném hostování ve Frymburku se právě v těchto dnech jedná. Příchodů je také dost. Z hostování ve Velešíně se vrací Moťka, z krumlovského Roma je to Milan Kotlár. Novým hráčem je Radek Lukeš z Vlachova Březí. Z dorostu byli přeřazeni Pavel Hawelka a Martin Pils. A počítám i s Davidem Čábelou z áčka.

2/ Béčko trénovalo dohromady s prvním mužstvem. Tréninková účast ale byla velmi špatná. Hráli jsme přípravu se Záblatím (pozn. 3:1) a jako generálka nás čeká sobotní turnaj v Borovanech, kde se utkáme se Suchdolem a dalšími účastníky jsou domácí a Velešín. Za týden už začínáme doma s nováčkem z Dolního Dvořiště. To bude velmi důležitý zápas, od kterého se bude odvíjet naše role v soutěži. Několik hráčů pomáhalo v přípravě áčka, což hodnotím jako velký klad.

3/ Budujeme prakticky nový tým, proto naším cílem do nové sezony bude hrát v klidném středu tabulky. Momentálně máme však řadu hráčů zraněných nebo pracovně vytížených, takže sestava se bude odvíjet od situace v áčku i v dorostu. A favorité soutěže? Mezi největší určitě řadím Horní Planou a Mladé.