I. B: Vyšší Brod – Kaplice B 1:3 (0:1)

Rozdíl v koncovce

Do zápasu vstoupili lépe hosté. Již ve 2. minutě postupoval nebezpečně k brance domácích Kouba, s jeho šancí si však obrana Dynama poradila. O minutku později už další šance hostů skóre měnila. Po špatném odkopu obránce se míč dostal k Preuslerovi, brankář Rapčan chybně nevyběhnul, a tak měl hostující útočník snadnou úlohu – 0:1. Dynamo mohlo korigovat již v 6. minutě, kdy Neugebauer nahrál po pěkné samostatné akci Gondekovi, který šikovně obstřelil vybíhajícího Hejného, míč však skončil pouze na tyči. Až do konce poločasu pak byli aktivnějším týmem domácí, vytvořili si několik velmi dobrých šancí, žádný z jejich pokusů se ale neujal.

Začátek druhé půle pak patřil hostům, postupně se ale hra začala vyrovnávat. V 63. minutě to byli tentokrát domácí, kdo mohl skórovat, Hejný v brance hostů jim to však dvěma skvělými zákroky znemožnil. Nejprve kaplický gólman vyrazil štiplavou střelu Marka a posléze vyškrábnul konečky prstů i Kročákovu dorážku. V 69. minutě, ve chvíli, kdy Dynamo přecházelo do tlaku, zmrazil jejich úsilí opět Preusler, který natřikrát překonal domácího brankáře – 0:2. Druhá branka byla vodou na mlýn spartakovců, kteří domácí opět zmáčkli, své vedení však nepojistili. V závěru zápasu se hráči Dynama semkli a drželi hosty v kleštích. Jedenáct minut před koncem jejich tlak vyústil ve snížení, když Kročák vybídnul pasem Dibďáka, ten nahrál zpět na vápno Gondekovi, který s přehledem dal na 1:2. V poslední pětiminutovce pak domácí sahali dvakrát po vyrovnání, ale jak Pomije, tak Gondek přestřelili z malého vápna. V první minutě nastavení domácí jakoukoliv naději na bodování ztratili, když P. Pulec šel do brejku, pohrál si s domácí obranou a definitivně srazil Vyšebrodské na kolena – 1:3. Všechny body tak zamířily do Kaplice.

Jak nastoupili

Sestavy – Vyšší Brod: D. Rapčan – Pomije, A. Jirkal, J. Jirkal – Neugebauer (83. Sosna), Krauskopf, Račák, Marek (71. Filip), Dibďák – J. Gondek, Kročák.

Kaplice B: Hejný – Koclíř, Fiala, Kubata, Studený – Wögebauer (46. Hejna), P. Pulec, Jirka (64. Rossmüller), Zifčák (72. Kaločai) – Kouba, Preusler.