Žáky druhých tříd hostilo městečko Briancon, starší kluci hráli utkání v horském středisku Orcieres. Českokrumlovští benjamínci se ani po vyčerpávající dlouhé cestě v konkurenci tří desítek evropských týmů neztratili, nahuštěný program turnaje zvládli bez problémů a všichni navíc získali cenné zkušenosti sportovního i společenského rázu. Nejlepší byli vybráni do All Stars týmu, jenž sehrál exhibiční utkání, na kterém byla atmosféra jako při velkých zápasech. Přes znatelnou únavu odjížděli malí slavojáci s pocitem úspěšné tečky za sezonou a s impulsem do sezony další.

Poděkování patří sponzorům, kteří se zájezdem finančně pomohli, a dále za dopravu panu Houškovi, který početnou výpravu dovezl do Francie a zpět, a v neposlední řadě i rodičům, kteří obětavě spolupracovali a účastnili se veškerých příprav.

Ohlédnutí

Druháci HC Slavoj ČK obsadili v uplynulé sezoně pěkné šesté místo v třináctičlenném krajském přeboru své kategorie. V kanadském bodování bral Matěj Toman pomyslný krajský bronz v poli více než dvou stovek hráčů (68 bodů – 52 gólů + 16 asistencí). Mezi brankáři byl Jakub Vaniš šestý. V kategorii 3. tříd se do první desítky statistik dostal v „kanadě“ celkově čtvrtý Radek Hanák, který byl navíc druhým nejlepším střelcem krajského přeboru.

Ilona Hanáková