Mladší přípravka Spartaku Kaplice hrála na kvalitně obsazeném halovém turnaji, který pořádal oddíl SK Větrovy v Borotíně u Tábora.

 

Na zkušené

Deset týmů bylo rozlosováno do dvou pětičlenných skupin, kde se hrálo každý s každým (zápasy na 1 x 12 minut) a dále dle umístění následovala utkání o konečné pořadí.

Turnaj byl vypsaný pro ročníky narození 1998 a mladší. Kapličtí přijeli s hráči převážně z ročníku 1999, ale i 2000 a dokonce i 2001 (pouze brankář Říha patří do ročníku 1998). Spartakovci tak měli vůbec nejmladší kádr ze všech týmů – a v takto mladém věku je každý rok hodně znát. Přesto nepropadli, i když nakonec obsadili až poslední příčku.

V prvním duelu hrála Kaplice s áčkem Tábora, které tvořili hráči výhradně z ročníku 98. Benjamínci Spartaku podali srdnatý výkon a odměnou jim byla bezbranková remíza. Poté však přišly tři porážky, a to s pozdějším vítězem turnaje Jawou Divišov a dále s Tatranem Sedlčany a béčkem domácího SK Větrovy 99.

S jedním bodem kapličtí benjamínci obsadili ve skupině páté místo, a tak je čekal zápas o konečnou 9. příčku. Proti Katovicím si mladíci z Kaplice vypracovali řadu šancí, ale dobře chytající brankář celku ze Strakonicka byl k nepřekonání. Soupeř se naopak v koncovce jednou prosadil a odsoudil malé spartakovce k poslednímu místu. I přes konečné umístění ovšem Kapličtí zanechali na turnaji velmi dobrý dojem. Odměnou jim pak bylo pozvání na příští ročník, který bude pořádán pro hráče narozené v roce 1999.

Sestava: Říha – Urazil, Vetrák, Čutka, Kašpárek, O. Marek, E. Marek, Bárta, Fafl.

Výsledky: Kaplice – Tábor 98 0:0, – Divišov 0:2, – Sedlčany 1:6 (za Spartak: E. Marek), – Větrovy 99 1:2 (Urazil), Katovice 0:2.

Konečné pořadí: 1. Jawa Divišov, 2. Viktoria Žižkov, 3. Tatran Sedlčany, 4. Tábor 99, 5. Větrovy 98, 6. Větrovy 99, 7. Tábor 98, 8. Sokol Sez. Ústí, 9. Otava Katovice, 10. Spartak Kaplice.

Libor Granec