Pětadvacáté kolo I. B třídy přináší ve svém programu trojlístek okresních derby. Velká pozornost bude dnes upřena zejména do Malont, kde se na trávníku v tabulce jedenáctého Hraničáře představí už jistý vítěz a postupující z Frymburku. Domácí stále ještě nemají definitivu záchrany, a tak potřebují lídrovi nejlépe oplatit podzimní porážku (1:2).

Body nutné pro co nejlepší umístění v popředí tabulky jsou v sázce v dalších dvou derby. Aktuálně v pořadí třetí hornoplánská Smrčina jede dnes na půdu osmých Chvalšin, které na podzim doma udolala v poměru 3:2.

Dvě kola před koncem průběžně druhé béčko českokrumlovského Slavoje hostí zítra odpoledne (15.30) zálohu kaplického Spartaku a pro udržení lichotivého stříbra by slavojáci v „malém“ derby jistě brali zopakování podzimní výhry (3:2).

Doma hraje ještě sedmá Křemže (dnes dopoledne s béčkem Čtyř Dvorů). Venku se představí sestupující Zlatá Koruna (dnes v Mladém) a dvanáctý Vyšší Brod, který jede zítra s cílem překvapit na trávník páté Olešnice.