Už zítra zahájí okresní zástupce ve futsalu – oddíl Bombarďáci Větřní – další mistrovskou sezonu.

Mezi elitu

Po úspěších v loňské sezoně, kdy Větřínští vyhráli krajskou ligu, krajský pohár a umístili se na druhém místě v českém finále národního poháru v Plzni (po boji 1:3 podlehli Chemcomexu Praha), ale nebudou nastupovat v krajské lize, protože postupují o patro výš – mezi tu nejlepší společnost českého futsalu, a to do 1. Red futsal ligy.

První díl ligového dobrodružství ukrojí Bombarďáci zítra v Klatovech, kde se střetnou s druhým jihočeským soupeřem Strabagem Prachatice a pak s přemožitelem z pohárového finále Chemcomexem Praha.

V kádru Větřínských došlo k výrazným změnám. Se žlutočerným dresem se po vítězné sezoně rozloučil kaplický Petr Janura, což ale byl jediný odchod. Naopak do kádru Bombarďáků přibylo trio z týmu věčného rivala, když z budějovických Netáhel přišli Chlumecký, Šefčík a Szo. Dále tým doplnili Milan Homer a Ondřej Dvořáček hrající za větřínský AW reality. „Jinak zůstává kádr stejný jako v minulé sezoně,“ prozradil nám vedoucí a brankář Karel Klabouch. „Utkávat se s nejlepšími týmy v republice je pro nás po čtyřech letech tvrdé práce veliká odměna. V první sezoně se pokusíme obstát, hrát líbivý futsal a pokusit se probojovat do play off. Myslím, že síla našeho kádru odpovídá těmto cílům, o čemž jsme se přesvědčili už na dvou turnajích o národní pohár, kde jsme dvakrát prohráli až s pražským Chemcomexem. Jinak jsme s dalšími týmy z první ligy hráli vyrovnaně a dokonce je i poráželi,“ rozpovídal se Karel Klabouch. „Bohužel, domácí zápasy nebudeme jako v minulých sezonách hrát v českokrumlovské hale, protože ta nesplňuje požadavky pro první ligu. Nastupovat tedy budeme v Kaplici, Českých Budějovicích a ve Vodňanech, přesto doufám, že i tam nás fandové přijdou podpořit. Vždyť už jde o čest jihočeskou, a ne jenom větřínskou,“ řekl na závěr Karel Klabouch.

Nám nezbývá nic jiného, než popřát Bombarďákům v první lize hodně štěstí!

Lukáš Beránek