Okresní zástupce v 1. Red futsal lize – tým Bombarďáci Větřní – má za sebou neúspěšnou premiéru.

Ve svém premiérovém vystoupení v nejvyšší soutěži futsalu Větřínští v hodně oslabené sestavě (chyběli fotbalisté krumlovského Slavoje Beránek, Weinhard a Petřík, dále absentovali i Ginzel a posily Chlumecký, Šefčík a Szo) nevydolovali ze dvou úvodních zápasů ani bod.

Chabá koncovka

Strabag Prachatice – Bombarďáci Větřní 4:1 (3:0)

V jihočeském derby rozhodli domácí už v úvodu. Větřínští se nestihli v první lize ještě ani rozkoukat a už prohrávali 0:3. Všechny tři branky byly jako přes kopírák, když soupeř skóroval z úniků po straně a přihrávce na zadní tyč, kde dorážel do prázdné branky. Do druhé půle však jakoby vstoupil jiný tým ve žlutočerných dresech. Po rychlém snížení Soukupa z přímého kopu ale Větřínští následně nenašli klid v koncovce. A když pak nevyužili ani dva devítimetrové kopy po vyfaulování soupeře, nemohli pomýšlet na bodový zisk. V samotném závěru pak Prachatičtí pečetili čtvrtým gólem.

Chemcomex Praha – Bombarďáci Větřní 7:1 (4:0)

Do druhého zápasu nevstoupili Větřínští o moc lépe a po obrovském tlaku úřadujícího mistra prohrávali rychle o dva góly. V první půli si Jihočeši nedokázali vytvořit žádnou šanci, naopak před pauzou se skóre vyhouplo až na 0:4 v jejich neprospěch. Ve druhém poločase byli sice Bombarďáci vyrovnaným soupeřem, ale opět doplatili na chabou koncovku, když z řady dobrých šancí rozvlnil síť jen Sedlák po samostatné akci. To ale snižoval jen na průběžných 1:5. Šampion potom přidal ještě dvě branky, a tak utkání nováčka s mistrem skončilo dle očekávání. Vzhledem k počtu šancí je ovšem konečný výsledek pro nováčka krutý.

Bombarďáci: Klabouch, Kuzma, Soukup, Sedlák, Homer, Dvořáček, Čermák.

V dalším kole zajíždí Bombarďáci do Neratovic, kde se nejprve utkají s domácím Fenixem a potom změří síly s týmem Adria Nový Bor. Doufejme, že na druhý pokus se už snad podaří zabodovat.

Lukáš Beránek