Futsalisté celku Bombarďáci Větřní vyhráli základní část krajské ligy. Rozhodlo se o tom v posledním kole, kdy v krumlovské hale přivítali celky Vondr Vodňany a Remal Č. Budějovice.

Lídr tabulky bez zraněných Petříka a Beránka i dalších hráčů širšího kádru se svým fanouškům představil na domácí půdě s jasným plánem udržet vedoucí pozici v tabulce a vstoupit do play off z prvního místa, které znamená vyhnout se silným budějovickým týmům Remalu a Netáhel. A cíl se podařilo splnit. V prvním zápase Větřínští předvedli střelecký koncert proti oslabenému soupeři. Ve druhém utkání, které bylo reprízou loňského semifinále, Bombarďáci čistý štít bez prohry udrželi, i když v poločase to s nimi vypadalo bledě.

 

Splněný cíl

Závěr základní části sezony se Bombarďákům nadmíru vydařil, a tak jsme o celkové hodnocení tohoto úseku ligy požádali brankáře a vedoucího větřínského celku. „První cíl, kterým bylo dostat se do play off, se nám podařilo splnit nad očekávání hladce. Základní částí jsme prošli bez jediné prohry a na konci se umístili na výborném prvním místě. Před námi ale teď stojí hlavní cíl, a to stejným způsobem odehrát i play off a pokusit se tak o celkové vítězství v krajské lize, což by byl pro náš klub obrovský úspěch,“ řekl nám Karel Klabouch.

 

Selanka a horor

Bombarďáci Větřní – Vondr Vodňany 19:1 (8:0), branky: Peťule 6, Sedlák 4, Soukup 3, Janura, Ginzel a Kuzma po 2 – Bízek. Selanku v podání domácího favorita ovlivnilo zranění jednoho hráče soupeře. Hosté museli dohrávat zápas pouze se třemi hráči v poli, což domácím nahrálo. Bombarďáci si v klidu zastříleli, pěknými akcemi pobavili diváky a hlavně ušetřili síly na druhý těžší zápas, ve kterém je čekal třetí tým tabulky – českobudějovický Remal.

Remal ČB – Bombarďáci Větřní 6:7 (4:1), branky: Blažek 3, Šebesta, Oulehla, Stejskal – Sedlák a Peťule po 2, Kuzma, Janura, Soukup. Vstup do zápasu byl pro Větřínské, v zápise uvedené jako hosty, jako z hororu. Po čtvrthodině totiž Větřínští prohrávali o tři branky. V 18. minutě sice snížil Soukup, ale do poločasu domácí upravili na 4:1 – a s akciemi našeho týmu to vypadalo zle nedobře.

Do druhé půle ale nastoupil úplně jiný tým Bombarďáků. Ve 22. minutě se s přispěním teče obránce soupeře trefil Kuzma. Budějovičtí ještě kontrovali gólem svého nejlepšího střelce Blažka. Pak ovšem přišel velký obrat, který ve 28. minutě odstartoval Peťule trefou na 5:3. Vzápětí byl za faul Soukupa nařízen pokutový kop, ale brankář Klabouch svůj tým podržel a penaltu zneškodnil. To jeho spoluhráče vyburcovalo a v rozmezí dvou minut postupně Janura a Peťule vyrovnali na 5:5. V 37. minutě domácí doplatili na velký počet faulů a z nařízeného devítimetrového kopu dostal Bombarďáky poprvé v zápase do vedení Sedlák – 5:6. Budějovičtí rychle vyrovnali. Rozuzlení celé zápletky přišlo deset vteřin před koncem, kdy byl proti domácím nařízený další devítimetrový kop a Sedlák rozhodl o tom, že Bombarďáci v tomto ligovém ročníku neztratili na domácí půdě ani bodík – 6:7.

Bombarďáci Větřní: Klabouch – Ginzel, Janura, Sedlák, Soukup, Peťule, Kuzma.

Finálový turnaj play off krajské futsalové ligy je na programu v sobotu 9. února ve Vodňanech.

Lukáš Beránek